1. října 2008 • 22:32

Zlín veze body z Veselí nad Moravou

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

O velké překvapení se v pátém kole interligy házenkářek postaral Zlín, který zvítězil těsně 26:25 na půdě českého vicemistra Veselí nad Moravou. Po čtyřech porážkách si tak připsal první dva body.

Domácí favorit sice v úvodu vedl 4:2, ale pak Zlín šňůrou pěti branek otočil skóre a tříbrankový náskok si udržoval až do konce poločasu. Veselí se podařilo vyrovnat v 50. minutě a hned poté šlo do vedení 23:22, ale soupeř opět strhl vedení na svoji stranu.

Veselí dvěma brankami v poslední minutě již jen zkorigovalo stav. V dresu Zlína opět zářila Budayová, která i přes osobní obranu dokázala vstřelit dvanáct branek.

"Konečně se nám podařilo prodat to, co v děvčatech doopravdy je. Podali jsme maximálně kolektivní výkon, a to především v obraně. K tomu se přidala výborná Mahďáková v brance," řekl zlínský trenér Ľuboš Amberský.

"Veselí bylo zřejmě zaskočené, neboť jsme od počátku zápasu kladli tuhý odpor a s ohledem na naše poslední výsledky toto evidentně nečekali."

Výsledky - 5. kolo:

Veselí nad Moravou - Zlín 25:26 (9:12)
Nejvíce branek: Fleková 7/2, Viniatynská 7, Štěrbová 5/4 - Budayová 12/4, Ručková 5. Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmimetrové hody: 9/6 - 6/4. Vyloučení: 2:6. Diváci: 200.

HK Dusľo Šaľa - ŠKP Banská Bystrica 40:27 (21:13)
Nejvíce branek: Szarková 12/1, Puškárová 8, Martanovičová 8/4 - Kollárová 9/4, Lapinová 5/4, Oborilová 4. Rozhodčí: Jahodka, Mičuda. Sedmimetrové hody: 6/5 - 9/8. Vyloučení: 5:4. Diváci: 300.

Iuventa Michalovce - DHK Olomouc 24:21 (13:10)
Nejvíce branek: Dittelová 8, Tobiášová 7/5, Weibelová 3 - Hrbková 4/3, Tomečková 4/2. Rozhodčí: Sobol, Daňo. Sedmimetrové hody: 8/6 - 8/5. Vyloučení: 8:6. ČK: Hejtmánková (Olomouc). Diváci: 1000.