19. září 2009 • 21:47

Házenkáři Zubří jasně přehráli Přerov

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Házenkáři Zubří zůstávají v nové sezoně extraligy stoprocentní a díky vysoké výhře 36:26 nad Přerovem se dostali do čela tabulky. V sobotních zápasech 3. kola se dařilo i zbylým domácím celkům.

Přerovští se v Zubří drželi do 14. minuty, poté se domácím hráčům zlepšenou obranou a rychlým protiútokem podařilo odskočit na rozdíl šesti branek. Ve druhé polovině snížil Přerov nejvíc na rozdíl čtyř branek, pak domácí zapnuli a jednoznačně zvítězili.

Frýdek-Místek v Lovosicích favorizovanému soupeři dlouho vzdoroval, nakonec ale prohrál 23:28. Hosty držel dobrým výkonem brankář Štolcar a domácí až do 48. minuty nedokázali soupeři odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl. Když ale Frýdek-Místek deset minut nevstřelil branku, Lovosice získaly rozhodující náskok 27:20.

V prvním poločasu duelu Plzně s Kopřivnicí se oba týmy přetahovaly o vedení, trhák se podařil domácím těsně před přestávkou. Plzeň vstoupila lépe i do druhé půle a soupeře nepustila na menší než dvoubrankový rozdíl.

Jičín potvrdil roli favorita a nováčka soutěže Dvůr Králové porazil 28:21. První poločas nebyl na branky příliš bohatý a to zejména ze strany hostí. Po první půli vedl Jičín 10:6 a čtyřbrankový náskok si udržoval do 36. minuty. Během pěti minut ale dokázal odskočit na 18:10 a zápas pak dovedl bez problémů do vítězného konce.

Extraliga házenkářů - 3. kolo:

Zubří - Přerov 36:26 (19:13)
Nejvíce branek: Hrstka 9, Krupa 6/3, Číp 5 - Bechny 8/1, Zemánek 5/1, Pernička 4/3. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Sedmimetrové hody: 5/5 - 6/5. Vyloučení: 8:6. Diváci: 500.

Lovosice - Frýdek-Místek 28:23 (12:12)
Nejvíce branek: Šuma 5, Brecko a Měchýř po 4 - Dyba 6/1, Holbein 4, Straka a Meca po 3. Rozhodčí: Zych, Halada. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 6:3. ČK: Miler (Lovosice). Diváci: 400.

Plzeň - Kopřivnice 31:26 (14:12)
Nejvíce branek: Štulík 5/2, Bečvář, Soukup a Linhart po 5 - Opálka 8/3, Kichner 5, Veřmiřovský 4, Gřes 4/2. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/4. Vyloučení: 2:7. Diváci: 350.

Jičín - Dvůr Králové 28:21 (10:6)
Nejvíce branek: Král 6/2, Babák 6, Vocásek 4 - Kulhánek 6/1, Hracha 4/1, Kotík 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/2. Vyloučení: 7:5. ČK: Masák (Jičín). Diváci: 500.