11. prosince 2010 • 20:40

Házenkáři Lovosic mohou přijít o první místo

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Vedoucí Lovosice utrpěly v extralize házenkářů třetí porážku v sezoně. V 15. kole dnes podlehly v Zubří finalistovi minulého ročníku 24:33 a mohou přijít o první místo v tabulce. Do čela soutěže může jít obhájce titulu Karviná, která hostí poslední Přerov.

V Zubří se utkaly dva týmy oslabené zraněními. Skóre otevřel až ve čtvrté minutě Randýsek, Lovosice ještě odpověděly, ale na šňůru čtyř gólů už se jim zareagovat nepovedlo. Domácí měli nadále navrch, lídr soutěže se jen stěží prosazoval proti obětavě hrajícímu soupeři a výbornému brankáři Malinovi. Výsledkem byla nejvyšší porážka Lovosic v sezoně o devět branek.

Na druhé místo v neúplné tabulce se posunula Dukla Praha, která zdolala Kopřivnici hladce 34:24. V 51. minutě hosté snížili na 27:23, ale závěr patřil Pražanům, kteří upravili na desetibrankový rozdíl.

Nejdramatičtější zápas se odehrál v Brně, kde Královo Polo remizovalo s Jičínem 24:24. Blíže k vítězství měli v závěru hosté, ale Hubáček v 60. minutě ze sedmimetrového hodu vyrovnal.

Extraliga házenkářů - 15. kolo:
Dukla Praha - Kopřivnice 34:24 (18:12)
Nejvíce branek: Kastner 9, Horák 6, Sviták 5 - Kichner 7, Kolmajer 6/3, Aspridis 4/1. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 1/1 - 7/4. Vyloučení: 3:2. Diváci: 120.
Královo Pole - Jičín 24:24 (15:11)
Nejvíce branek: Hastík 7/4, Hubáček 7/1, Křibík, Chýlek, Zima a Mičola po 2 - Naimann 8/6, Kraus 7, Groh 3. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/6. Vyloučení: 5:7. ČK: Groh, Masák (oba Jičín). Diváci: 178.
Zubří - Lovosice 33:24 (18:13)
Nejvíce branek: Hrstka 10/4, Číp 8, Dědek a Vyjídák po 4 - Brabec a Šuma po 4, Motl 3/1, Jelínek 3/2, Chroustovský a Havlát po 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 800.