Tři titulové bitvy v UFC: Nigerijec věří v historický zápis | iSport.cz
6. března 2021 • 12:42

Tři titulové bitvy v UFC: Nigerijec věří v historický zápis

Autor: ms
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Plzeň - Jablonec: “Takhle mi lítaj zuby. S..či!” bylo slyšet od kouče Rady. Na sudího?
SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 1:1. Dělba bodů, v závěru oba týmy zastavila břevna
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen čtyři bojovníci drželi v UFC opasky dvou vah najednou. Teď se k nim může přidat Israel Adesanya z Nigérie. Kraluje totiž střední divizi a na turnaji v Las Vegas vyzve šampiona v polotěžké váze Jana Blachowicze. Obhajoba čeká i na Pjotra Jana a Amandu Nunesovou.Mezi velikány smíšených bojových umění se pokusí vměstnat smělý Nigerijec. Zařadí se do společnosti Conora McGregora, Daniela Cormiera, Amandy Nunesové a Henryho Cejuda? „Jedná se o velmi specifický klub a jsem rád, že můžu být pátým, kdo se do něj přidá,“ řekl Israel Adesanya před duelem.

Neporažený válečník si podmanil celou divizi do čtyřiaosmdesáti kilogramů, a tak si stanovil další výzvu. Přibrat pás polotěžké váhy. První úkol splnil, navážil 91 kilogramů. Na druhou stranu klece se postaví Jan Blachowicz. Zkušený Polák, kterému k ukončení zápasu stačí jediný úder.

„Po prvním kopu nebo úderu zjistí, o čem mluvím, když zmiňuju legendární polskou sílu,“ pronesl Blachowicz a nabídl reportérům zajímavou predikci: „Knockout ve druhém kole kopem na hlavu. Mám pro toho kluka nachystanou levou nohu.“

Israel Adesanya je králem střední váhy UFC.
Israel Adesanya je králem střední váhy UFC.

Adesanya prý ale přišel změnit historii. „Do UFC jsem se dostal teprve před dvěma lety a podívejte se, co už jsem stihl udělat,“ prohlásil.

O dost nezvyklou akci půjde i pro Amandu Nunesovou a Pjotra Jana. Oba jsou šampiony svých divizí, Brazilka dokonce dvou. Nunesová se pokusí ubránit pás pérové váhy proti Megan Andersonové. Opět je podle sázkových kanceláří největší favoritkou celé karty. Není se čemu divit, neprohrála od roku 2014, porazila každou vyzyvatelku, kterou jí UFC předhodilo. „Cítím, že jsem první soupeřka, která má opravdovou sílu,“ vysvětlovala Australanka, proč se necítí jako outsiderka.

Jana vyzve obávaný škrtič Aljamain Sterling. „Nemůžeš trefit, co nevidíš,“ usmíval se Američan na ruského šampiona. Naznačoval mu tím, že se mu dostane do zad a odtud jej uškrtí.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud