ČTK, apr
Dakar
Začít diskusi (0)

Při dopravní nehodě dnes na Rallye Dakar zemřel mechanik týmu PH Sport Quentin Lavallée z Francie, který se na slavné soutěži staral o vůz krajana Rudyho Jacquota startujícího v kategorii Klasik. Dvacetiletý Lavallée řídil doprovodný vůz, který se při cestě do cílového města rallye Džiddy srazil s kamionem.

K nehodě došlo dnes před polednem, podle krátké tiskové zprávy pořadatelů byl Lavalléeho spolujezdec Belgičan Maxime Frere převezen zraněný do nemocnice.

Celkový počet úmrtí na Rallye Dakar se v různých zdrojích liší, podle dostupných údajů v ní od roku 1979 přišlo o život kolem 80 lidí. Závodníků bylo dosud 27, zbytek tvoří doprovod, novináři a diváci. V roce 1986 nepřežil v průběhu závodu havárii vrtulníku zakladatel dakarské rallye Thierry Sabine.

Video placeholder
Nejdivočejší havárie v historii Dakaru • Videohub

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů