S ní obhájí titul. Red Bull má novou formuli | iSport.cz
1. února 2011 • 14:03

S ní obhájí titul. Red Bull má novou formuli

Autor: ČTK, spo
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Stáj Red Bull, vítěz Poháru konstruktérů a tým mistra světa formule 1 Sebastiana Vettela z Německa, dnes odhalila auto pro novou sezonu. S novým vozem hodlá čelit útokům soupeřů v nadcházející sezoně, jež začne v Bahrajnu 13. března. Monopost s označením RB7, který společně s Vettelem bude stejně jako loni řídit Australan Mark Webber, má pomoci obhájit oba tituly."Bude to letos těžší a delší boj než loni," prohlásil při představení vozu Němec, který se stal v 23 letech nejmladším mistrem světa v historii formule 1.Nadcházející sezona bude dlouhá, čítá totiž poprvé 20 závodů. A tým Red Bull v ní nebude útočit na přední místa jako loni, ale naopak odrážet ataky ostatních týmů. "Motivace není problém, důležité bude soustředit se na každý závod," uvedl Vettel.

"Jsme v daleko složitější situaci než loni. To jsme 'jen' útočili na titul, ale letos to je jiný příběh. Všichni budou útočit na nás a my se budeme snažit obhájit. Jakmile uděláme jeden krok zpět, ostatní nás předběhnou," prohlásil. "Musíme i my postupovat kupředu. Rozhodně bude klíčový start do sezony," doplnil.

Nový monopost stáje Red BullNový monopost stáje Red BullFoto ČTK


Loňské výkony ale opravňují Red Bull k sebevědomí. "Máme dobré auto, jsem si jist, že opět budeme mezi nejlepšími," prohlásil principál stáje Christian Horner.

Designér a technický ředitel týmu Adrian Newey, který vytvořil v minulosti auta i pro mistry světa z týmů Williams a McLaren, však byl opatrnější. "Je to vždy o vyvážení výkonu a spolehlivosti vzhledem k novým technologiím," prohlásil před testy ve Valencii.

Důležité pro inženýry budou letos testy kvůli novým pneumatikám Pirelli, které nahradily dosavadního výrobce obutí Bridgestone. "Musíme se co nejrychleji naučit, jak se chovají a jak je použít. Pak můžeme využít stoprocentní sílu auta," prohlásil Newey.

Novinky ve formuli bere jako výzvu. "Na formuli je nejhezčí to, že každý má možnost přijít s něčím novým. Kvůli tomu bývám často nervózní, ale to mě také na formuli láká a vzrušuje," uvedl.

Nový monopost Red Bull s agregátem Renault má jen lehké změny oproti loňskému modelu. Má vyšší nos, nové koncepční zadní přítlačné křídlo a také vylepšený systém sběru kinetické energie KERS.

Nový monopost stáje Red Bull
Nový monopost stáje Red Bull

 
Články odjinud


Články odjinud