Týmová asociace vyloučila stáj Williams | iSport.cz
27. května 2009 • 14:53

Týmová asociace vyloučila stáj Williams

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Nico Rosberg
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Asociace týmů formule 1 (FOTA) dočasně vyloučila ze svých řad stáj Williams. Důvodem je skutečnost, že tým v pondělí jako první a zatím jediný podal přihlášku do seriálu mistrovství světa formule 1 v příští sezoně.A to i přestože stále ještě není zažehnán konflikt stájí s Mezinárodní automobilovou federací FIA ohledně plánovaného zavedení omezených rozpočtů.

"V reakci na pondělní potvrzení, že náš tým podal přihlášku, se dnes FOTA rozhodla dočasně suspendovat Williams ze svých řad," uvedla stáj ve svém prohlášení. "Rozhodnutí FOTA je politováníhodné ale pochopitelné," dodal majitel stáje Frank Williams.

Podle Williamse však bylo podání přihlášky nezbytností. "Jako závodní tým a společnost, jejíž jediným předmětem činnosti jsou závody formule 1 a která má povinnosti vůči investorům a zaměstnancům, jsme si nemohli dovolit přihlášku nepodat. Navíc jsme jsme ze zákona povinni na základě naší smlouvy s FOM a FIA účastnit se mistrovství světa až do konce roku 2012," dodal.

FOTA se pře s FIA o zrušení návrhu na volitelné omezení rozpočtu na 40 milionů liber na sezonu. Vzhledem k obavám ze vzniku dvouúrovňového šampionátu hrozí Ferrari a další týmy odchodem z formule. Williams podle prohlášení výkonného ředitele Adama Parra i přes podání přihlášky snahu asociace podporuje.

Uzávěrka přihlášek na příští sezonu je v pátek. Ferrari, Renault, Toyota a oba týmy Red Bullu již dříve prohlásily, že za současných podmínek přihlášku nepodají.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud