Do formule 1 se chce vrátit i stáj March | iSport.cz
3. června 2009 • 08:17

Do formule 1 se chce vrátit i stáj March

Autor: rou
O start ve formuli jedna se pere hned několik stájí.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krize nekrize, formule jedna stále táhne. Alespoň podle zájmu nových (či staronových) stájí, které se ucházejí o vstup do šampionátu v roce 2010. Nejnovějším adeptem je podle serveru autosport.com tým March.Monopost této stáje se na startovním roštu F1 objevil naposledy v roce 1992. Do následující sezony už se ale britskému týmu nastoupit nepodařilo.

March Racing Organisation ovšem stále existuje a ačkoliv od svého konce v seriálu nemá na poli motorsportu žádné aktivity, podle všeho se chystá na comeback.

Tým vlastní právě od roku 1993 britský podnikatel Andrew Fitton, mimo jiné šéf fotbalového klubu Swindon Town.

Stáj nechce své případné působení ve formuli nijak komentovat až do 12. června, kdy by Mezinárodní automobilová federace (FIA) měla zveřejnit nové účastníky šampionátu pro rok 2010. Nicméně podle serveru autosport.com počítají Britové s motory Cosworth.

Zajímavé je, že původní March Engineering spoluzakládal právě současný šéf FIA Max Mosley. Tým vstoupil do F1 v roce 1970 a za 22 si připsal tři vítězné Velké ceny z celkových 197. V poslední sezoně ale posbíral pouhé tři bodíky a své působení poté ukončil.

Zájem o vstup do formule má zřejmě i díky plánovaným rozpočtovým stropům hned několik dalších týmů. Vedle staronového Marche i Prodrive, Lola, Team Superfund, Team US F1, Litespeed, Epsilon Euskadi a Campos Meta1.

Témata:  sport, formule, march
 
Články odjinud


Články odjinud