Korsická rallye má v čele suveréna | iSport.cz
10. října 2008 • 17:58

Korsická rallye má v čele suveréna

Autor: ČTK
Sébastien Loeb
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzský jezdec Sébastien Loeb rázně vykročil za čtvrtým vítězstvím v Korsické rallye za sebou. Po první etapě třináctého dílu mistrovství světa vede už s více než půlminutovým náskokem.Tým Citroën však čtvrtý double za sebou nezíská, neboť Loebův kolega Španěl Dani Sordo narazil ve třetí rychlostní zkoušce do zdi a s poškozeným kolem musel z dnešních bojů odstoupit.

Loeb vyhrál všech šest rychlostních zkoušek a vede o 32,3 sekundy před Finem Mikko Hirvonenem z Fordu, který je jeho největším konkurentem v boji o titul. Téměř totožnou ztrátu má na lídra Seveřanův týmový kolega Francois Duval z Belgie.

"Podařilo se mi ušetřit pneumatiky v polovině etapy, což bylo pro odpolední část důležité," prohlásil šampion z posledních čtyř let, který může letošní seriál rozhodnout už na Korsice.

Pokud však Hirvonen neudělá vážnější chybu, tovární jednička Citroënu si na letošní korunovaci bude muset ještě počkat. Rozdíl mezi oběma jezdci je 12 bodů. Loeb potřebuje k jistotě titulu získat o víkendu o osm bodů více než Hirvonen.

Povedeně odstartovala do Korsické rallye česká posádka Martin Prokop, Jan Tománek, která vedla s citroënem v polovině programu s devítisekundovým náskokem pořadí v juniorském šampionátu.

Ke třem dílčím triumfům ale Prokop při odpoledních průjezdech nepřidal žádný nejrychlejší čas, navíc v posledním testu měl defekt a posunul se před něj domácí Pierre Campana s renaultem. Prokop ztrácí devět sekund.

Antonín Tlusťák s citroënem a Jaromír Tomaštík se subaru už měli poruchu motoru.

Výsledky - po 1. etapě:
1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 1:09:24,3, 2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) -32,3, 3. Duval, Pivato (Belg., Fr./Ford Focus) -34,0, 4. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Subaru Impreza) -1:11,5, 5. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -1:12,7, 6. Atkinson, Prévot (Austr., Belg./Subaru Impreza) -1:15,4, ...19. Prokop, Tománek (ČR/Citroën) -7:08,5, 51. Tlusťák, Škaloud (ČR/Citroën) -14:10,7.

Témata:  sport, motorismus, rallye

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud