21. července 2007 • 00:00

Pech obhájil vítězství v Horácké rallye

Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem obhájili loňské vítězství v Horácké rallye.

Václav Pech se spolujezdcem Petrem Uhlem obhájili loňské vítězství v Horácké rallye. Posádka vozu Mitsubishi Lancer EVO IX si tak triumfem v pátém podniku osmidílného seriálu mezinárodního mistrovství České republiky upevnila vedoucí postavení v průběžné klasifikaci seriálu a přiblížila se obhajobě titulu. Pech vyhrál v Třebíči jedenáct ze čtrnácti rychlostních zkoušek. O zbývající tři vítězství se podělili Jan Votava, Vojtěch Štajf a Slovák Peter Gavlák. Pořadatelé oproti původnímu plánu vynechali kvůli bezpečnosti jezdců jedenáctou rychlostní zkoušku Přibyslavice - Radonín. Pech s Uhlem prokázali své kvality už v páteční první etapě, v níž vyhráli všechny rychlostní zkoušky a získali rozhodující, téměř minutový náskok. Dnes už vsadili více na jistotu, největší soupeře ale měli neustále pod kontrolou. Nejlepším výsledkem v sezoně se blýskli na druhém místě Votava s Františkem Synáčem a posunuli se v průběžné klasifikaci na čtvrté místo. Třetí skončili Štajf s Petrou Lesniakovou. Z uchazečů o přední umístění vypadli hned v úvodu rallye Petr Zedník, jemuž se ve vedru přehříval motor, a Václav Arazim kvůli problémům s turbo pohonem. Do cíle dojelo 35 posádek z celkového počtu 52 startujících. Pech zvítězil letos už potřetí, další dvě prvenství získal Roman Kresta, který v Třebíči nestartoval. Seriál bude pokračovat 24. srpna, kdy se jede ve Zlíně Barum rallye.

Výsledky: 1. Pech, Uhel 1:27:17,7, 2. Votava, Synáč (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:16,5, 3. Štajf, Lesniaková (Subaru Impreza) -1:26,6, 4. Gavlák, Hůlka (SR/ČR/Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:29,1, 5. Trojan, Řihák (Mitsubishi Lancer EVO IX) -1:56,0, 6. Peták, Benešová (Renault Clio) -2:34,2. Průběžné pořadí (po pěti soutěžích): 1. Pech 114, 2. Trojan 73, 3. Kresta 60, 4. Votava 55, 5. Peták 49, 6. Gassner (Něm.) 48.