Podruhé nám Talmácsi neujede! | iSport.cz
19. srpna 2007 • 00:00

Podruhé nám Talmácsi neujede!

Autor: jip, lex
Lukáš Pešek
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Propadl se o pět míst, slibované zrychlení naplnil pouze posunem o jednu tisícinu vteřiny, víru v úspěch ale neztratil.Propadl se o pět míst, slibované zrychlení naplnil pouze posunem o jednu tisícinu vteřiny, víru v úspěch ale neztratil. LUKÁŠ PEŠEK je dál připravený bojovat o prvenství v dnešní brněnské Grand Prix. Stejně jako fanouškům však i jemu vyrazil dech svým výkonem maďarský soupeř Gábor Talmácsi. "Jeho výkon (2:06,861, pozn. red.) překvapil asi všechny, nejenom mně. Je to hodně rychlé kolo, za takové by se nemuseli stydět ani mnozí jezdci ve dvěstěpadesátkách," hodnotil Pešek uznale. Jak se tahle jeho suverenita může promítnout do závodu? "Je jasné, že Talmácsi je ve velké pohodě, jede tady dobře, daří se mu. Předpokládám, že se bude od samotného začátku snažit tahat to sám, utrhnout se dopředu co nejrychleji." Což byl způsob, který mu vynesl první místo minule v Německu. "Já jenom pochybuji, že se mu to podaří znovu. I když se o to pokusí. Ostatní si to z minula pamatují. Nestane se, že nám takhle pláchne, já i další se ho budeme snažit držet zuby nehty." Jak se cítíte vy? Zklamal vás propad na páté místo? "Není to tak velký handicap, jak by se mohlo zdát. Vždyť je to jenom pár čísel na startu. To se uvidí podle toho, jak se mi povedou první metry. Můžu se prodrat dopředu a taky můžu ztratit. Páté místo nehraje takovou roli." Výsledek hodně ovlivnil pád na začátku kvalifikace. Jak k němu došlo? "Sám nevím, co přesně špatně se tam přihodilo. Ulítl mi zadek, to je jasné, ale proč k tomu došlo, na to se musíme snažit přijít. Ulítl totiž hodně divně. Možná že guma na zadním kole byla tvrdší než měla být… Opravdu nevím. To se řeší." Náhradní motorka pak byla pomalejší než ta první. Budete mít svoji "jedničku" do závodu v pořádku? "Pracuje se na ní, protože byla dost zdemolovaná. Kdyby nebyla, pokračoval bych na ní v tréninku. Doufám, že se všechno stihne, ale pokud ne, druhá motorka není v zásadě jiná než ta první. Jenom je potřeba na ní udělat úpravy, třeba trysky, aby byla stejně rychlá." Nezačala vás po tvrdém pádu zase bolet nedávno zraněná záda? "Ne, záda mám v pořádku, tohle téma je minulost. Nějaká bolestivá místa samozřejmě na těle mám, ale to nebude znamenat žádné omezení." Od příjezdu do Brna se snažíte vyhledávat klid, ale na večer před závodem jste si naplánoval setkání s fanoušky. Není to zbytečné rozptylování? "Já to naopak považuji za slušnost. Tihle lidé přijeli nejenom aby mně viděli závodit, ale chtějí se se mnou taky setkat. Tohle je moje poděkování jim. A naopak to považuji za dobré zpestření."

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud