23. března 2017 • 00:00

Drsňák Podmol! Freestyle motokrosaře nezastavila ani zlomená ruka

Autor:
Freestyle motokrosař Libor Podmol si před sobotním závodem mistrovství světa v Polsku zlomil ruku.
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velké komplikace si přivodil Libor Podmol před sobotním závodem mistrovství světa v Polsku. Během tradiční exhibice ve Vídni mu křupla kost v dlani. I přes zranění na víkendové akci Masters od Dirt odjel tři exhibice, předvedl něco kolem 35 skoků. Jak? „Normálně jsem si vše zatejpoval pomocí pásek a rozstřihané kreditky. Nebyl to žádný super výkon, ale na zlomenou dlaň to šlo,“ uznal elitní freestyle motokrosař, který do Krakova odcestuje a až na místě se rozhodne, zda do závodu odstartuje.Zase ten prokletý Body Varial. Při triku, ve kterém se freestyle motokrosař obtočí ve vzduchu kolem své osy a znovu se chytne řídítek, se Podmol zranil už několikrát. Nejnověji v minulém týdnu během tréninku na slavnou exhibici Masters od Dirt.

„Při odrazu se držím sedačky, což je můj styl. Bohužel mi u toho křupla kost v dlani. Nejprve jsem si myslel, že jsem si vykloubil prst, a tak jsem ho zkusil za jízdy zamáčknout. Při dalším odrazu jsem cítil, jak mi v ruce něco křupe. Když jsem pak zastavil a sundal rukavici, věděl jsem, že je to v háji,“ popisoval náročné momenty Podmol.

Když doktoři v rakouské Vídni viděli jeho zranění, ihned mu chtěli dát sádru na čtyři týdny. To však český freestyle motokrosař odmítal, exhibice se chtěl totiž zúčastnit.

„Konzultoval jsem to s mými doktory a poradili mi, že když si ruku zatejpuju, její stav tím nezhorším. Šlo jen o to, jak ukočírovat bolest,“ dodal Podmol, který tři dny ve vyprodané hale předváděl triky.

Po příjezdu z Rakouska si ruku nechal ihned zkontrolovat u chirurga. „Když mé zranění probíral s kolegy, říkal: Většina pacientů jsou simulanti, koukněte na pana Podmola, ten si se zlomenou rukou objezdí tři exhibice,“ smál se český freestyle motokrosař.

 

Mistr světa z roku 2010 vyhrál v letošní sezoně závod v Berlíně, v celkovém pořadí drží druhé místa za úřadujícím šampionem Španělem Maikem Melerem. Jaké jsou vyhlídky na sobotní závod v Polsku?

„Ruka je teď po operaci mnohem více rozbitá. Pojedu se tam podívat a rozhodnu se v sobotu ráno. Závodu se zúčastní můj bratr Filip, takže ho minimálně podpořím. Jediné, co mě trochu uklidňuje, je fakt, že se nejhorší výsledek na mistrovství světa škrtá,“ dodal Podmol.

 

Celkové pořadí Mistrovství světa ve freestyle motokrosu (po 3 závodech): 1. Maikel Melero (Šp.) 40, 2. Libor Podmol (ČR) 38, 3. Dany Torres (Šp.) 34, 4. Petr Pilát (ČR) 32.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze