28. ledna 2018 • 14:11

Podmol vstoupil do MS ve freestyle motokrosu 4. místem v Basileji

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Freestyle motokrosař Libor Podmol vstoupil do nové sezony čtvrtým místem v úvodním závodu mistrovství světa v Basileji. Druhý Čech na startu Petr Pilát do finálové jízdy nepostoupil a celkově byl sedmý. Z vítězství se radoval úřadující šampion Maikel Melero ze Španělska.

"S výkonem jsem spokojený. Nečekal jsem, že pojedu s takovou lehkostí. Zároveň jsem nečekal, že mě rozhodčí dají až na čtvrté místo," řekl Podmol, který poprvé závodil na motocyklu Husqvarna.

Třiatřicetiletý český reprezentant obsadil v loňském roce v MS druhé místo a letos ohlásil útok na titul. K tomu však musí porazit Melera. "Po zhlédnutí jeho jízdy mě rozhodnutí rozhodčích opravdu překvapilo, v Basileji provedl dvě chyby, což se v bodování mistrovství světa neodpouští. Nebo by nemělo. Po úvodním závodě byli mezi jezdci a rozhodčími velké dohady," uvedl Podmol, mistr světa z roku 2010.

Trať ve Švýcarsku je náročná, aréna v Basileji totiž patří k nejmenším z celého seriálu MS. "I kvůli tomu jezdci dělali chyby, já jsem neudělal žádnou. Je vtipné, že dva rozhodčí mě dali na druhé místo, dva z nich na třetí a jeden na páté. Celkově to dalo však čtvrtou příčku. Jestli ale domů nevezu pohárek, to mě až tak netrápí. Já totiž jezdím hlavně pro sebe a moje fanoušky, ne pro rozhodčí," dodal Podmol.

Seriál MS bude pokračovat 16. a 17. února závody v Berlíně.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H