Zdopovali koně. Medaile musí vrátit | iSport.cz
22. prosince 2008 • 23:01

Zdopovali koně. Medaile musí vrátit

Autor: ČTK
Noskovičová nedávno zvíťazila na majstrovstvách Slovenska.
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Norští jezdci přišli o bronzové medaile v soutěži družstev v parkuru z letošních olympijských her. O třetí místo je připravil doping koně Camira, na kterém jel Tony Andre Hansen.Nejlepší z norské čtveřice byl dnes ze soutěže diskvalifikován a navíc dostal od Mezinárodní jezdecké federace zákaz startu na čtyři a půl měsíce, který mu vyprší už 2. ledna.

Bronzové medaile dodatečně obdrží Švýcaři Steve Guerdat, Christina Liebherrová, Niklaus Schurtenberger a Pius Schwizer, kteří skončili původně v hongkongském jezdeckém areálu čtvrtí. Spolu s Hansenem musejí vrátit cenný kov Morten Djupvik, Stein Endresen a Geir Gulliksen.

Hansen se nehodlá s rozhodnutím federace smířit, do 30 dnů se proti němu může odvolat k mezinárodní sportovní arbitráži v Lausanne.

"Ten verdikt je úplně špatný. Je jasné, že to takhle nenecháme," uvedl devětadvacetiletý Nor pro server VG Nett.

"Tohle je jen první kolo. Nepřekvapilo nás to, ale zklamalo," řekl jeho právní zástupce Morten Steenstrup.

Hansen byl po pozitivním testu svého koně vyloučen ze soutěže jednotlivců, kterou před finálovým dnem vedl. V těle Camira byl nalezen zakázaný kapsaicin, jenž ulevuje od bolesti.

Stejnou látku odhalily kontroly v Hongkongu u dalších tří koní. Celkem se během jezdeckých soutěží na olympiádě objevilo šest dopingových případů.
Kvůli dopingu se změnili majitelé šesti olympijských medailí v Pekingu. Nedávno přišli o stříbro a bronz v hodu kladivem Bělorusové Vadim Děvjatovskij a Ivan Tichon.

Už během olympiády byla diskvalifikována stříbrná sedmibojařka Ludmila Blonská z Ukrajiny, stříbro a bronz ve sportovní střelbě musel vrátit Kim Čong-su z KLDR.

 
Články odjinud


Články odjinud