19. listopadu 2022 • 23:45

Rozhodly spadlé Hradčany! Na Kellnerovou ještě lístky jsou

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Jediná chybička rozhodla. Belgického jezdce Pietera Devose, člena týmu Prague Lions, v Super Grand Prix při prvním vrcholu parkurového Prague Playoffs zradila kláda na překážce s obrazem Hradčan. Místo něj tak v O2 areně vyhrál Němec Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z. Na nedělní finále Super Cupu s Prague Lions v čele s Annou Kellnerovou ještě stále jsou lístky!

Na nejtěžší pastičce stavitele parkuru Uliana Vezzaniho skončily naděje Pietera Devose. Poslední z trojkombinace překážek s obrazem Hradčan dělala problémy nejvíc koním a právě tady se rozhodlo o titulu. Devos byl v cíli rychleji než vítězný Deusser, čtyři trestné body za chybu ho ale s koněm Mom's Toupie de la Roque odsunuly na čtvrté místo.

„Na dnešní večer budu mít fantastické vzpomínky. Musím poděkovat svému koni za skvělý výkon. Je to sen. Vyhrát před takovýmhle publikem je neuvěřitelný zážitek,“ pochvaloval si Deusser.

Dvě tzv. čistá kola zajela kromě nového šampiona ještě jeho krajanka Katrin Eckermannová s klisnou Cala Mandia, ve finálovém kole byla ale v cíli o 1,25 sekundy pomaleji. Třetí skončil Američan McLain Ward (HH Azur) s jedním trestným bodem za nedodržení časového limitu v prvním kole.

Super Grand Prix je individuálním highlightem sezony Global Champions League. Místo v závodě, tzv. zlatý lístek, si získali jen vítězové jednotlivých Grand Prix v průběhu roku.

Svého práva na start v závodě o 1,25 milionu eur nevyužil legendární německý jezdec Ludger Beerbaum, který se svou klisnou Milou upřednostnil přípravu na nedělní finále týmového Super Cupu s Berlin Eagles.

Ve finále Super Cupu budou ve hře i Prague Lions, za které pojedou Anna Kellnerová , Pieter Devos a Niels Brunyseels.

Parkurovou Super Grand Prix v pražské O2 areně vyhrál Daniel Deusser s koněm Scuderia 1918 Tobago Z