Důchod? Kdepak, vítěz Velké pardubické vybíhá za obhajobou | iSport.cz
23. června 2021 • 10:37

Důchod? Kdepak, vítěz Velké pardubické vybíhá za obhajobou

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli
SESTŘIH: Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve třinácti letech patří k nejzkušenějším dostihovým krosařům. Hnědák Hegnus (stáj Ševců), vítěz 130. ročníku Velké pardubické steeplechase se Slavia pojišťovnou, vstupuje do sezony. V sobotu poběží druhou kvalifikaci na překážkový vrchol sezony. V sedle bude mít poprvé Adama Čmiela, protože jeho stálý žokej Lukáš Matuský závodí v Itálii.Na druhou kvalifikaci je přihlášeno devět koní. Hegnus bude na startu nejstarší. Po zimě ve Velkých Karlovicích je v pořádku, vítězství ve Velké pardubické přestál bez problémů. V minulosti sice často bojoval se zdravotními problémy, ale teď ho netrápí nic. Je připravený, hlásí trenér Radek Holčák.

Hegnus už v minulosti dvě kvalifikace vyhrál. Ve Velké pardubické se představil třikrát, pokaždé byl do pátého místa. Při premiéře v roce 2015, ještě pod trenérem Čestmírem Olehlou, byl s Jiřím Kouskem pátý. V roce 2018 doběhl s Markem Stromským druhý, na podzim už s Lukášem Matuským triumfoval. Hegnuse od roku 2018 ve Velkých Karlovicích připravuje Radek Holčák.

Kromě obhájce budou v Memoriálu Mjr. Miloše Svobody (NL, 5800 m, 13.40 hodin) na startu také zkušený Stretton (Marcel Novák) a Mazhilis (Ondřej Velek), vítěz Českého derby z roku 2016 Gontchar (Martin Liška), talentovaný Evžen (Jaroslav Myška), Mustamir (Jan Odložil), Imphal (Marek Stromský), Saint Joseph (Sertaš Ferhanov) a slovenský Tiep de l’Est (Marcel Cagáň).

V Pardubicích se tentokrát bude běhat i v pátek od 16.30 hodin, na programu jsou tři rovinové a tři dostihy přes proutěné překážky. V sobotu se kromě druhé kvalifikace běží i Zlatý pohár a Cross country Válečníka. Program začíná ve 12 hodin. Neděle bude patřit Českému derby, v Praze Velké Chuchli se poběží 101. ročník rovinové klasiky.

Vstoupit do diskuse
0

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková (1. místo), Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Markéta Vondroušová (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud