28. července 2007 • 00:00

Kumžáková s Víchovou mají stříbro z MSJ

Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Kajakářky Karolína Kumžáková a Martina Víchová vybojovaly v Račicích titul juniorských vicemistryň světa v závodě na 1000 metrů.

Kajakářky Karolína Kumžáková a Martina Víchová vybojovaly v Račicích titul juniorských vicemistryň světa v závodě na 1000 metrů. Jediným přemožitelem domácí dvojice byl maďarský deblkajak Tamary Csipesové a Lilian Arosové, které způsobem start - cíl zvítězily s náskokem téměř dvou a půl sekundy. Česká posádka svedla boj o stříbro s německými soupeřkami. V polovině trati za nimi ještě zaostávala o osm desetin sekundy, ale už na třetím mezičase se vrátila na druhé místo, které bezpečně udržela. Blízko k medaili měla i čtyřkanoe Marek Spálenský, Václav Dubský, Vojtěch Beneš, Radek Miškovský. Na čtvrtém místě je od bronzu dělilo zhruba čtvrt sekundy. Výsledky - 1000 m: Junioři: K1: 1. Gross (Něm.) 3:30,616; K2: 1. Dall'Acqua, Colombi (It.) 3:20,090; K4: 1. Rusko (Djačenko, Subbotin, Jurčenko, Pogreban) 2:56,957; C1: 1. Kaczor (Pol.) 3:56,642, ...6. Koranda (ČR) -5,795; C2: 1. Devecseri, Lakatos (Maď.) 3:42,781, ...9. Kindlman, Lukáš (ČR) -15,570; C4: 1. Mexiko (Royo, Castaneda, Guerra, Camilo) 3:27,448, ...4. ČR (Spálenský, Dubský, Beneš, Miškovský) -2,645. Juniorky: K1: 1. Hegyiová (Maď.) 3:59,494; K2: 1. Csipesová, Arosová (Maď.) 3:46,180, 2. Kumžáková, Víchová (ČR) -2,355, 3. Braunová, Zenglerová (Něm.) -3,030.