Nováková je podeváté mistryní republiky | iSport.cz
29. července 2007 • 00:00

Nováková je podeváté mistryní republiky

Autor: ČTK
Program základní části šampionátu zakončí Celbová s Novákovou ve středu zápasem s nejslabší dvojicí ve skupině, Italkami Laurou Bruschiniovou a Annamarií Solazziovou, které oba dosavadní souboje prohrály.
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Historicky nejúspěšnější česká plážová volejbalistka Soňa Nováková vyhrála už podeváté mistrovství republiky.Historicky nejúspěšnější česká plážová volejbalistka Soňa Nováková vyhrála už podeváté mistrovství republiky. K dalšímu titulu po třech letech, během nichž porodila dvě děti, dokráčela dnes po boku talentované Martiny Šmídové na šampionátu v Chodově u Sokolova. Ve finále hraném za vytrvalého deště porazily sestry Markétu a Kateřinu Tychnovy ve třech setech. V krajně nepříznivém počasí bojovaly obě dvojice o zlatou medaili celou hodinu. Finále bylo především soubojem méně zkušených - mladší ze sesterské dvojice Kateřiny a teprve devatenáctileté Šmídové, která se stala největším objevem chodovského mistrovství. Jasně nejvytíženější hráčka ale s pomocí zkušené Novákové tlak zvládla a po setech 21:19, 18:21 a 15:11 se ocitla na vrcholu kariéry na písku. Zato Nováková už zažila pocit být mistryní Evropy, bronzovou medailistkou z MS a startovala na dvou olympiádách. Sedm domácích titulů vybojovala s Evou Ryšavou, jeden s Lenkou Háječkovou. Ta nemohla obhajovat loňský triumf, neboť je těhotná, její spoluhráčka Petra Novotná obsadila s narychlo angažovanou Markétou Doležalovou sedmé místo. Ve finálovém duelu se Kateřina Tychnová pomaleji dostávala do tempa, ale po šestibodové šňůře na 14:12 sestry náskok až do setbolu udržely. Ve druhé sadě vyšla stejně dobře střední pasáž Novákové se Šmídovou a ze stavu 14:12 také vedení už jen udržovaly. V tie-breaku Tychnovy vedly ještě 9:8, ale pak začala úřadovat Nováková, esem přidala dvanáctý bod a soupeřkám už nedaly šanci. Pro Tychnovy je nicméně stříbro maximem v dlouhé společné kariéře v beachi. Třetí skončily nejvýše nasazené Ryšavá s Terezou Petrovou, jejich přemožitelky ze semifinále Nováková se Šmídovou se k titulu prokousaly z opravného pavouku po prohře ve druhém kole. Muži budou mít mistrovství republiky za týden ve Slavkově u Brna. Výsledky: Finále: Nováková, Šmídová - M. Tychnová, K. Tychnová 2:1 (-19, 18, 11), o 3. místo: Ryšavá, Petrová - Goliášová, Weissová 2:0 (16, 19). Semifinále: Nováková, Šmídová - Ryšavá, Petrová 2:0 (22, 15), M. Tychnová, K. Tychnová - Goliášová, Weissová 2:1 (-14, 16, 5). Další pořadí: 5.-6. Sluková, Kolocová a Šotkovská, Zelinková, 7.-8. Haragová, Bláhová a Novotná, Doležalová.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud