Budějovice nestačily na Antverpy, v Lize mistrů jsou stále bez výhry

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Volejbalisté Českých Budějovic podlehli ve 4. kole Ligy mistrů doma Antverpám stejně jako před dvěma týdny v Belgii 0:3 a zůstávají bez bodu. V soutěži dosud uhráli pouze jeden set a v tabulce skupiny F jsou dál poslední.

Domácí tým přitom nezačal špatně a první set ztratil až v koncovce, kdy na příjmu chyboval Kuliha a Antverpy vyhrály 25:23. Podobný průběh měla i druhá sada, ve které se zranil hostující smečař Jorna. Jihočeši se dostali do těsného vedení, ale opět o něj v závěru přišli a set ztratili stejným skóre jako ten první.

"Udělali jsme nevynucené chyby v koncovkách prvních dvou setů, to rozhodlo o výsledku celého utkání," řeklo libero Robert Hupka. "Je to škoda, že jsme nedokázali slibně rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce. Ve třetím setu už byl soupeř lepší," uvedl českobudějovický trenér Jan Svoboda.

Třetí sada byla v režii Antverp. Belgičané ji pro sebe získali poměrem 25:17 a připravili Českým Budějovicím čtvrtou prohru v Lize mistrů. Další utkání čeká na Jihočechy v lednu, kdy doma přivítají Tirol Innsbruck, se kterým v Rakousku prohráli 0:3. Jediný set uhráli Svobodovi svěřenci s vedoucím celkem skupiny F Belchatówem.