29. března 2008 • 00:00

Volejbalisté Brna sahali po senzaci

OSTRAVA - Čtvrtfi nále Kooperativa extraligy mohlo začít velkým překvapením. Volejbalisté Brna v úvodním utkání série vedli na palubovce Ostravy 2:0, nakonec se však předloňský mistr z mátožného stavu probral a duel otočil. Druhý set, dramatická koncovka, radost hráčů Brna. Svěřenci trenéra Vlka se dostali do vedení 2:0 na sady a stačilo nalomeného favorita dorazit. "Podařilo se nám dokonale bránit Konečného a Ostrava se mi zdála dost zaskočená," pochvaloval si slovenský trenér na lavičce Brna. Jenže domácí kouč Jaroslav Tomáš zvedl na své svěřence hlas a tvrdší terapeutický postup zabral. "Jinak to nešlo, náš výkon byl velmi špatný," vysvětloval kouč. Rozehrál se Konečný, klíčový univerzál týmu, Brno začalo dělat nevynucené chyby. "Na Konečného šla snad každá druhá nahrávka. Naopak soupeř nám skvěle bránil Barbierika," litoval Vlk. Ostrava srovnala krok a dokázala urvat i rozhodující tie break 16:14. "To už jsme měli utkání pod kontrolou. Vycházel nám servis, výborně jsme bránili," hodnotil Tomáš. Druhý duel je na programu už dnes. A Brno má před sebou poměrně náročný úkol - vzpamatovat se ze včerejší porážky, přestože vítězství v prvním duelu si hosté už málem hýčkali v rukou. "Už po zápase jsme měli menší poradu. Ale nemyslím si, že by to hráče negativně ovlivnilo i ve druhém utkání. Spíš doufám, že se z toho ponaučili," dodal Vlk. Liberecká Dukla v duelu s ČZU musela zapnout naplno jen v prvním setu, který vyhrála po vyrovnaném průběhu 25:22. Ve druhém už ale její soupeř uhrál jen deset bodů, v posledním jednou tolik a nepřipustil drama ze vzájemného utkání v posledním kole základní části. "První krok se nám povedl, nebyl to špatný volejbal, až na náš výkon v prvním setu. Po zápase v Praze jsme se více soustředili a bylo to znát," řekl domácí kouč Vladan Merta. Ani kladenští volejbalisté si nepočínali úplně přesvědčivě, především kazili podání, což drželo soupeře v naději. Severočeši ale nezvládli koncovku prvního setu a vzchopili se pak až ve třetím dějství, kdy chyby domácích na servisu přece jen proměnili v zisk sady. V té další už ale stačili držet krok jen do její poloviny, než se naplno prosadil důrazný útok Středočechů. "Byl to trochu nervózní a neučesaný výkon, nicméně jsme vyhráli a splnili cíl," konstatoval kladenský kouč Zdeněk Šmejkal. VOLEJBAL KOOPERATIVA EXTRALIGA - ČTVRTFINÁLE - 1. ZÁPASY OSTRAVA-BRNO 3:2 Čas: 111 minut. Rozhodčí: Blažek, Pecháček. Diváci: 600. Sety: -20, -26, 17, 21, 14. OSTRAVA: Zaťko, Kozák, Kubala, Konečný, Správka, Ledvoň, libero Chromý - Malinek, Michálek, Nunes. BRNO: Novák, Vlk, Hroch, Paul, Barbierik, Klapal, libero Václavík - Hovorka, Jambor. (tz) LIBEREC- ČZU 3:0 Čas: 77 minut. Rozhodčí: Pejpal, Renčín. Diváci: 650. Sety: 22, 10, 20. LIBEREC: Símaro, Polák, Veselý, Dittrich, Jeslínek, Ticháček, libero Kryštof. ČZU: Kotrch, Kust, Zita, Sedlář, Tupou, Frynta, libero Pfeffer - Zapletal, Miska. (vm) KLADNO- ÚSTÍ N. L. 3:1 Čas: 95 minut. Rozhodčí: Němeček, Koldinská. Diváci: 200. Sety: 24, 16, -22, 19. KLADNO: Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Marel, Linz, libero Polanský - Holčík. ÚSTÍ NAD LABEM: Trýzna, Repák, Moník, Bezděka, Salon, Bican, libero Kopáček - Habr, Smrčina, Svoboda. (jz) Č. BUDĚJOVICE- OPAVA 3:0 Čas: 76 min. Rozhodčí: Klein, L. Grabovský. Diváci: 800. Sety: 22, 19, 19. Č. BUDĚJOVICE: Zach, Čajan, Smrčka, Mach, Sládeček, Motys, libero Habada - Pochop, Vebtruba. OPAVA: Malčík, Rybníček, A. Milev, V. Milev, Sukuba, Cerha, libero Kovář.