16. září 2008 • 15:13

Volejbalistky Brna pomýšlejí na medaili

Autor:
Archív
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalistky KP Brno chtějí v nadcházející extraligové sezoně i s výrazně obměněným kádrem minimálně obhájit třetí místo.Nejvýznamnější posilou Brňanek bude dvaatřicetiletá bývalá reprezentační blokařka Kateřina Božková, která se po dvanácti sezonách strávených v zahraničí vrátila domů.

"Chtěla bych si po návratu do Brna opět zahrát finále extraligy. Měla jsem sice ještě nabídky z francouzských klubů, ale mým přáním bylo po dlouhém zahraničním působení se už vrátit domů za přítelem," uvedla na dnešní tiskové konferenci Božková, která v dosavadní kariéře prošla kluby na Slovensku, Itálii, Španělsku a Francii.

Výraznou změnou v klubu byl i odchod trenéra Miroslava Čady, pod jehož vedením získaly Brňanky pět titulů, do konkurenčního Prostějova.

Novým koučem je čtyřiatřicetiletý Ondřej Marek, který má zkušenosti ze slovenské Senice a působil také v roli asistenta reprezentační trenérky Táni Krempaské.

Vedle Božkové jsou dalšími posilami libero Julie Jášová ze Slavie Praha, smečařky Martina Útlá z Ostravy a slovenská reprezentantka Martina Noseková z UK Bratislava.

Tým po minulé sezoně opustily Markéta Tomanová (Prostějov), Tereza Fiedlerová (Francie), Martina Jelínková a Lucie Drexlerová (obě Senica) a Jana Goliášová (Přerov).

V přípravě vyhrály volejbalistky KP Brno turnaje v Bratislavě a Olomouci a skončily druhé v Dolním Kubíně a Luhačovicích. "Výsledky v přípravě jsou slibné, porazili jsme i silný polský tým z Bialsko Bialej. Nyní ale musíme potvrdit výkonnost v extralize," řekl trenér Marek.

Brňanky si navíc zahrají i Challenge Cup, ve kterém v prvním kole narazí na UP Olomouc. Vítěz tohoto souboje se utká s francouzským Istres.

Témata:  sport, volejbal, brno

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze