16. září 2008 • 15:13

Volejbalistky Brna pomýšlejí na medaili

Autor:
Archív
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalistky KP Brno chtějí v nadcházející extraligové sezoně i s výrazně obměněným kádrem minimálně obhájit třetí místo.Nejvýznamnější posilou Brňanek bude dvaatřicetiletá bývalá reprezentační blokařka Kateřina Božková, která se po dvanácti sezonách strávených v zahraničí vrátila domů.

"Chtěla bych si po návratu do Brna opět zahrát finále extraligy. Měla jsem sice ještě nabídky z francouzských klubů, ale mým přáním bylo po dlouhém zahraničním působení se už vrátit domů za přítelem," uvedla na dnešní tiskové konferenci Božková, která v dosavadní kariéře prošla kluby na Slovensku, Itálii, Španělsku a Francii.

Výraznou změnou v klubu byl i odchod trenéra Miroslava Čady, pod jehož vedením získaly Brňanky pět titulů, do konkurenčního Prostějova.

Novým koučem je čtyřiatřicetiletý Ondřej Marek, který má zkušenosti ze slovenské Senice a působil také v roli asistenta reprezentační trenérky Táni Krempaské.

Vedle Božkové jsou dalšími posilami libero Julie Jášová ze Slavie Praha, smečařky Martina Útlá z Ostravy a slovenská reprezentantka Martina Noseková z UK Bratislava.

Tým po minulé sezoně opustily Markéta Tomanová (Prostějov), Tereza Fiedlerová (Francie), Martina Jelínková a Lucie Drexlerová (obě Senica) a Jana Goliášová (Přerov).

V přípravě vyhrály volejbalistky KP Brno turnaje v Bratislavě a Olomouci a skončily druhé v Dolním Kubíně a Luhačovicích. "Výsledky v přípravě jsou slibné, porazili jsme i silný polský tým z Bialsko Bialej. Nyní ale musíme potvrdit výkonnost v extralize," řekl trenér Marek.

Brňanky si navíc zahrají i Challenge Cup, ve kterém v prvním kole narazí na UP Olomouc. Vítěz tohoto souboje se utká s francouzským Istres.

Témata:  sport, volejbal, brno

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze