16. září 2008 • 15:13

Volejbalistky Brna pomýšlejí na medaili

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalistky KP Brno chtějí v nadcházející extraligové sezoně i s výrazně obměněným kádrem minimálně obhájit třetí místo.Nejvýznamnější posilou Brňanek bude dvaatřicetiletá bývalá reprezentační blokařka Kateřina Božková, která se po dvanácti sezonách strávených v zahraničí vrátila domů.

"Chtěla bych si po návratu do Brna opět zahrát finále extraligy. Měla jsem sice ještě nabídky z francouzských klubů, ale mým přáním bylo po dlouhém zahraničním působení se už vrátit domů za přítelem," uvedla na dnešní tiskové konferenci Božková, která v dosavadní kariéře prošla kluby na Slovensku, Itálii, Španělsku a Francii.

Výraznou změnou v klubu byl i odchod trenéra Miroslava Čady, pod jehož vedením získaly Brňanky pět titulů, do konkurenčního Prostějova.

Novým koučem je čtyřiatřicetiletý Ondřej Marek, který má zkušenosti ze slovenské Senice a působil také v roli asistenta reprezentační trenérky Táni Krempaské.

Vedle Božkové jsou dalšími posilami libero Julie Jášová ze Slavie Praha, smečařky Martina Útlá z Ostravy a slovenská reprezentantka Martina Noseková z UK Bratislava.

Tým po minulé sezoně opustily Markéta Tomanová (Prostějov), Tereza Fiedlerová (Francie), Martina Jelínková a Lucie Drexlerová (obě Senica) a Jana Goliášová (Přerov).

V přípravě vyhrály volejbalistky KP Brno turnaje v Bratislavě a Olomouci a skončily druhé v Dolním Kubíně a Luhačovicích. "Výsledky v přípravě jsou slibné, porazili jsme i silný polský tým z Bialsko Bialej. Nyní ale musíme potvrdit výkonnost v extralize," řekl trenér Marek.

Brňanky si navíc zahrají i Challenge Cup, ve kterém v prvním kole narazí na UP Olomouc. Vítěz tohoto souboje se utká s francouzským Istres.

Témata:  sport, volejbal, brno

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze