4. října 2008 • 20:14

Volejbalisté Liberce vyhráli derby v Ústí

Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Volejbalisté Liberce nezaváhali ani v třetím kole extraligy, z Ústí nad Labem si dnes odvezli hladké vítězství 3:0 a s plným počtem bodů vedou tabulku.

Podobně jednoznačně dopadl i souboj obhájců titulu z Českých Budějovic proti ČZU Praha, Příbram ve středočeském derby uspěla v hale nováčka z Benátek nad Jizerou.

Liberecká Dukla předčila v severočeském derby Ústí po všech stránkách. Úvodní set patřil jasně hostům, když se hráčům Ústí vůbec nedařil servis. Také druhé dějství začala lépe Dukla, domácí snížili na 17:18, avšak koncovku opět ovládl Liberec.

V úvodu třetího setu vedli domácí 5:2, ale soupeř pětibodovou šňůrou vývoj otočil a od stavu 11:11 jasně ovládl hřiště.

Úřadující mistr z Českých Budějovic se až v třetím kole představil v domácím prostředí. Trenér Petr Brom postavil obě posily Sukubu i Argentince Boniniho a především Diego Bonini nadchl fanoušky razancí a skokanskými předpoklady. Na postu univerzála zejména v úvodu utkání působil neomylně a tvrdě trefoval míče do soupeřova kurtu.

"Chtěli jsme vytvořit tlak servisem, to se nám povedlo. Jen ve druhém setu nám spadla koncentrace, tam jsme se nevyvarovali některých chyb. To musíme zlepšit. Bonini předvedl nejlepší výkon ze tří zápasů, co jsme odehráli. Má ale také svoje slabiny," uvedl Brom.