28. listopadu 2022 • 13:00

Dva homeruny, historická výhra nad USA. Jsem hrdý, jásal kouč softbalistů

Autor: mm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Slavia 0:2. Hořké otevírání nového stadionu, rozhodl Jurečka z penalty
Pardubice - Slavia: Tvrdík sleduje zápas ze sektoru hostů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skvělý týmový výkon a hlavně přísun bodů předvedli čeští softbalisté s výběrem USA. V důležitém utkání porazili silného soupeře 6:3 a na MS zaznamenali proti americkým hráčům vůbec první výhru. „Jsem na nás hrdý, že po prohře s Kubou jsme necítili žádnou lítost, zvládli jsme přijít a vyhrát,“ pochvaloval si trenér Jaroslav Korčák.Ve třetím zápase na MS na Novém Zélandu se parádně vedlo nadhazovači Michalu Holobrádkovi, který si připsal deset strikeoutů. Český tým předvedl dva homeruny. O první z nich se postaral George Harris.

„Byl to na pomalý a vyšší nadhoz, cítil jsem se super. Měli jsme totiž dost důkladný skauting amerických nadhazovačů, který nám vycházel po celý zápas. Věděli jsme, co od nich čekat,“ prohlásil Harris z týmu Locos Břeclav.

„Přišlo mi, že nás trochu podcenili. Přišli na nás s nejslabším nadhazovačem, pak to postupně střídali,“ všiml si Harris, který ve třetí směně předvedl výborný zákrok v zadním poli, konkrétně skok „rybičkou“.

Ve čtvrté směně si Češi připsali tři body, a to po odpalu za plot od kapitána Tomáše Kleina.

„Jsme hodně spokojení, že se nám podařilo předvést výkon, který jsme chtěli. Konečně se nám podařilo dát spoustu bodů, což v předchozích zápasech moc nešlo,“ řekl Holobrádek. „Dařilo se nám dobře mixovat nadhozy. Oni čekali, že budeme házet hodně padavé nadhozy, ale nám se dařilo je nachytávat na stoupavé a pomalé nadhozy. Zužitkovali jsme dobrou taktickou přípravu.“

Holobrádek odházel celý zápas, připsal si deset strikeoutů a USA povolil osm úspěšných odpalů. Ke konci se pokoušeli američtí hráči vedení českého týmu stahovat, v šesté směně dali dva body. Homerunem se prosadil Michael Lynch.

„Nebyl jsem z toho zaskočený. Čekal jsem, že budou dobře pálit. Já se cítil dobře. Pomohlo mi, že jsem začínal. Mám rád, když mohu házet od začátku,“ prohlásil Holobrádek.

Češi jsou po dvou prohrách a jednom vítězství stále ve hře o postup ze skupiny mezi šest nejlepších týmů světa. V následujících dnech svedou souboje ještě s Argentinou a s Filipínami.

„Čekají nás obhájci titulu, musíme do toho jít stejně jako proti USA. Filipíny tady hrají překvapivě dobře, budeme muset dělat dobrou poctivou přípravu,“ dodal Holobrádek.

Česká softbalová reprezentace slaví historickou výhru nad výběrem USA
Česká softbalová reprezentace slaví historickou výhru nad výběrem USA

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud