31. července 2009 • 10:35

Rozhodčí v házené: za korupci pětiletý trest!

Autor:
Španělský házenkář Carlos Prieto se snaží prosadit proti čínské obraně.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3 CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pětiletým zákazem činnosti potrestala Evropská házenkářská federace dva německé rozhodčí. Frank Lemme a Bernd Ullrich řídili v roce 2006 finále Poháru vítězů pohárů, po kterém celníci na moskevském letišti našli v Ullrichově zavazadle 50.000 dolarů.Oba sudí popřeli, že by zápas mezi ruským Čechovem a španělským Valladolidem nějak zmanipulovali. Tvrdili, že nevědí, jak se peníze do kufru dostali.

Událost prý nenahlásili, protože se báli, že by jim nikdo nevěřil. PVP tehdy vyhrál Čechov, který v prvním utkání podlehl o sedm branek, ale v domácí odvetě nad Valladolidem zvítězil potřebným osmigólovým rozdílem.

Oba Němci mají na pět let zakázanou jakoukoli činnost v mezinárodní házené. Evropská federace zároveň na dva roky vyloučila Čechov z pohárů za to, že při vyšetřování případu nespolupracoval. Všichni potrestaní se mohou do tří týdnů odvolat.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze