23. března 2010 • 09:27

Londýn chce při OH plná hlediště, dá víc lístků fanouškům

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do prodeje půjde celkem osm milionů vstupenek na olympijské hry v Londýně. Organizační výbor her v roce 2012 zvýšil počet lístků pro fanoušky o 300.000 kusů. Nechce, aby se opakovala situace s poloprázdnými stadiony jako při minulé letní olympiádě v Pekingu.Vstupenky se začnou prodávat na jaře příštího roku. Jejich ceny budou známy nejdříve koncem letošního roku.

Pro fanoušky v Británii a Evropské unii je určeno 75 procent vstupenek, o jejichž majitelích se bude rozhodovat losováním. Zbytek připadne divákům ze zbytku světa a sportovním federacím (13 procent), sponzorům (osm procent) a cestovním kancelářím (čtyři procenta).

"Jde nám v první řadě o to, aby naše soutěže byly dostupné po všech stránkách, a chceme, aby sportoviště byla zaplavena fanoušky," uvedl výkonný ředitel organizačního výboru Paul Deighton podle agentury Reuters.

Pořadatelé očekávají, že na prodeji lístků vydělají zhruba 400 milionů liber (11,3 miliardy korun). Rozpočet her činí dvě miliardy liber.

Na paralympijské soutěže bylo přidáno půl milionu lístků navíc, takže celkem bude pro fanoušky k dispozici deset milionů vstupenek na soutěže handicapovaných sportovců.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze