Zlatý drak: Škoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 4x4 Sportl | iSport.cz
28. března 2019 • 20:00

Zlatý drak: Škoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 4x4 Sportl

Autor: david šprincl
TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Škodu Superb letos čeká komplexní modernizace, přesto jsme našli řadu důvodů, proč nemůže chybět její stávající provedení. Předně ve střední, takzvané manažerské třídě jde o suverénní bestseller. Model Sportline a odvážná metalíza Dragon Skin je opravdu skvělá kombinace. Zlatý dres doplněný tmavými koly a černou barvou všude tam, kde mají nesportovní superby chrom, vypadá prostě skvěle. Dlouho se nám nestalo, aby si lidé na pumpách a v ulicích chodili zblízka prohlédnout okoukanou škodovku, které se u nás prodá na deset tisíc ročně. Od nás směřuje do designového centra v Mladé Boleslavi velká jednička za odvahu.

Sportka s filtrem

Když už se někdo při nákupu superbu rozhodne pro specifický výbavový stupeň Sportline, jehož základní ceny oscilují podle zvoleného motoru kolem milionu, dá se předpokládat, že má poněkud štědřejší rozpočet a nejde mu primárně o šetření. A tak když už, tak už. Nejsilnější benzin ve škodovácké nabídce padne tomuhle luxusnímu sportovci jako ulitý. A ta čísla: 200 kW výkonu, točivý moment 250 Nm, maximálka 250 km/h, spotřeba 7,1 l/100 km. Můžete se těšit na působivou dynamiku, bezpečné předjížděcí manévry, svižný dálniční let a přiměřené okreskové dovádění klidně s rodinkou na palubě a rakví na střeše – mimochodem všimněte si, jak mu ta černá sekne.

On je vážně dobrej!

Když je něčeho všude hodně, vznikne skupina lidí, kteří začnou danou věc a priori odmítat a hanět. Bez ohledu na skutečné vlastnosti. V souvislosti se superbem to slýcháme také: „To nechci, to má přece každej“. Jenže velký Boleslavák nám opět dokázal, že má hodně co nabídnout. Po třech letech na trhu vypadá pořád skvěle, je obrovský, digitální nutnosti dnešní doby v něm působí nenásilně, luxusně, a hlavně dobře fungují.

Možná čekáte, kdy se rozepíšeme o tvrdosti sníženého sportovního podvozku. Ale smůla. Testovaný kus dostal příplatkové adaptivní odpružení s přepínačem jízdních profilů, které se shodují s ostatními verzemi. Navíc měl rozumné osmnáctipalcové obutí v měkčí, zimní variantě. Výsledkem je jízda plavná jak v rollsu. 

» NAŠE hodnocení

Prostorný interiér

Obrovský a praktický kufr

Hodnotné materiály a kvalitní zpracování

Vynikající komfort

Hladce a pohotově řadící automat

Cena na úrovni prémiových značek

» 
10 čísel 
o Superbu Sportline

Délka       4856 mm

Šířka        1864 mm

Výška      1477 mm

Rozvor     2841 mm

Kufr         660/1950 litrů

Výkon     200 kW

Rychlost   250 km/h

Slibovaná spotřeba    7,1 l

Naše spotřeba           9,2 l

Cena        1 172 900 Kč

 

 
Články odjinud


Články odjinud