6. května 2021 • 00:00

Jan Bořil: „Vůbec jsem nevěděl, co mě ve Slavii všechno čeká“

Prezentace klienta
TOP VIDEA
Schick? Lehká naděje po prvotním vyšetření, říká Köstl. S Tureckem završíme trilogii
Technické rezervy Čechů? Lepší se to, říká Barák starší. Syn? Vrchol tátovy pýchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Takový nápor jako v letošní sezóně jsem ještě nezažil“, říká v rozhovoru kapitán mistrovské Slavie Praha a dodává: „Letošní sezonu kazí jen absence diváků.“ Zároveň popisuje, jak regeneruje v náročném programu a jak se těší na fotbalové EURO.Honzo, nedávno jste za Slavii odehrál dvoustý soutěžní zápas. Věřil jste, když jste před lety do Slavie přestupoval, že se stanete tak pevnou součástí její sestavy a že ji povedete jako kapitán?

Abych pravdu řekl, tak jsem vůbec nevěděl, co mě všechno ve Slavii čeká. Věděl jsem, že konkurence ve Slavii je a bude vždy obrovská, takže jenom těžkou prací a vůlí lze získat místo v sestavě. A to, že ji povedu jako kapitán, mě nenapadlo ani ve snu!

Podařilo se vám to, o čem se generacím špičkových fotbalistů, co hráli za Slavii, ani nesnilo, vyhrál jste čtyři tituly. Určitě byl každý z nich jiný, co vás u jednotlivých titulů napadne? 

Ano přesně tak, jsem šťastný, že můžu být toho všeho součástí. Každý z titulů je pro mě nezapomenutelný. V roce 2017 byla sezona napínavá až do posledního kola, vyvrcholila posledním zápasem na Strahově o titul a já získal první velkou trofej. Rok 2019 to je jednoduše řečeno totální sezona, double, jízda Evropou, prostě nezapomenutelné. Rok 2020, to byl rok změn – změny v týmu, covidový šok, zápasy bez diváků. A letos, to je skvělá sezona ve všech soutěžích, kterou kazí jen téměř nepřetržitá absence diváků. 

Letošní sezona a zejména její jarní část je bezesporu nejnáročnější, jakou jste v životě zažil – kumulace zápasů kvůli podzimnímu přerušení ligy, zápasy v Evropské lize, MOL cup a reprezentace. Navíc váš styl hry je hodně fyzicky náročný. Kde stále berete síly a jakým způsobem vlastně regenerujete?

Takový nápor jsem ještě nezažil, a to si myslím, že za roky ve Slavii jsem zvyklý na náročný program. Dělám si důkladnou regeneraci v kabině, protažením počínaje, přes masáže, až po koupele ve studené vodě. A základem je hlavně spánek, ten nic nenahradí!

Vy, i celá Slavia, používáte sportovní produkty značky Puma. Vy osobně pak máte kopačky ULTRA 1.2. Proč jste si vybral zrovna tento typ kopaček a jak jste s nimi spokojen?

S Pumou jsem naprosto spokojený. Nové Ultra jsou lehoučké a dobře mi sedí na noze, což je zásadní. A plusem je i povedený design.

Foto Puma Czech Republic s.r.o.

Mluvili jsme o velké porci zápasů, které za Slavii a národní tým odehrajete a jak důležitá je pro vás následná regenerace. Jak velkou roli v tom hraje sportovní vybavení? Boty a oblečení?

Ohromnou. Bez kvalitních a pohodlných kopaček nemáte šanci takovou zátěž zvládnout. Pro nás fotbalisty jsou nohy pracovní nástroj, musíme je chránit a dopřát jim to nejlepší. I proto jsem moc rád, že mohu spolupracovat s Pumou. Jejich kopačky jsou v topu. A stejně tak toho spoustu nacestujeme a nejlépe se ty hodiny v letadle a v autobuse tráví v pohodlném a kvalitním oblečení. Mám prostě věci od Pumy rád, chodím v nich i v civilu.

Foto Puma Czech Republic s.r.o.

Blíží se fotbalové Euro a s ohledem na vaše výkony se nepochybuje o vaší nominaci. Dokáže se člověk po tak náročné sezoně ještě těšit na další zápasy?

Zápasy za nároďák jsou samy o sobě motivací a odměnou pro každého fotbalistu, takže se samozřejmě strašně moc těším. Euro je velký turnaj a hodně sledovaný, navíc máme zajímavé soupeře, takže si rád náročnou sezonu ještě protáhnu.

Reprezentace koncem dubna představila novou venkovní sadu dresů. Jak se vám tato bílá varianta reprezentačního dresu líbí?

Měl jsem možnost si nový dres vyzkoušet osobně při oficiálním focení, takže mohu říct, že se mi hodně líbí. Navíc Itálie, země módy, má stejnou kolekci, což mluví za vše. Hlavně ale doufám, že nám na mistrovství Evropy přinese štěstí a že v něm dosáhneme na nějaký týmový úspěch.

Články odjinud


Články odjinud