Tragédie ovlivnila Davis Cup. Bylo to těžké, shodli se Tsonga i Rosol | iSport.cz
Květoslav Šimek
15. července 2016 • 20:50

Tragédie ovlivnila Davis Cup. Bylo to těžké, shodli se Tsonga i Rosol

TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Teroristický čin v Nice otřásl všemi tenisty při čtvrtfinále Davis Cupu v Třinci. Jo-Wilfried Tsonga se na šok z tragédie po prohře s Lukášem Rosolem rozhodně nevymlouval. I když bylo vidět, že v něm emoce vřou. Tichým hlasem mluvil o tom, že i v tak těžké situaci je třeba jít na kurt a bojovat. Stejně to vnímal i Lukáš Rosol, který Tsongu (podruhé za sebou) senzačně porazil a přinesl českému týmu ve čtvrtfinále Davis Cupu první bod."Ano, když jsme vstali, bylo to hodně smutné," líčil Tsonga. "Byli jsme v šoku z toho, co se stalo ve Francii. Ale víte, tohle je součást naší práce. Musíme jít na kurt a bojovat i tak, i když je to těžké. Snažil jsem se podat co nejlepší výkon na kurtu. Navzdory této tragédii a tomu, co se stalo. O to jsem se snažil,“ tvrdil.

I Lukáš Rosol přiznal, že s ním tragédie zamávala. Dozvěděl se ji ještě v noci před zápasem. "Já jsem nemohl v noci spát, byl jsem plný myšlenek na zápas, tak jsem se v jednu hodinu podíval na internet a měl jsem z toho hodně špatný pocit," popisoval Rosol. "Je to smutné, co se děje..."

Rosol připustil, že tragédie nechala na hráčích Francie stopy. "Měli na teplákovkách černé stužky, je možné, že je to ovlivnilo. Ostatně jako i nás. Já jsem před zápasem spal jen čtyři hodiny, sám jsem si ráno říkal, jak to nakonec bude vypadat. Jsem rád, že jsem to zvládl a přinesl první bod,“ zakončil.

Start Davis Cupu provázela zvýšená bezpečnostní opatření
720p 480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud