Tragédie ovlivnila Davis Cup. Bylo to těžké, shodli se Tsonga i Rosol | iSport.cz
Květoslav Šimek
15. července 2016 • 20:50

Tragédie ovlivnila Davis Cup. Bylo to těžké, shodli se Tsonga i Rosol

TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Teroristický čin v Nice otřásl všemi tenisty při čtvrtfinále Davis Cupu v Třinci. Jo-Wilfried Tsonga se na šok z tragédie po prohře s Lukášem Rosolem rozhodně nevymlouval. I když bylo vidět, že v něm emoce vřou. Tichým hlasem mluvil o tom, že i v tak těžké situaci je třeba jít na kurt a bojovat. Stejně to vnímal i Lukáš Rosol, který Tsongu (podruhé za sebou) senzačně porazil a přinesl českému týmu ve čtvrtfinále Davis Cupu první bod."Ano, když jsme vstali, bylo to hodně smutné," líčil Tsonga. "Byli jsme v šoku z toho, co se stalo ve Francii. Ale víte, tohle je součást naší práce. Musíme jít na kurt a bojovat i tak, i když je to těžké. Snažil jsem se podat co nejlepší výkon na kurtu. Navzdory této tragédii a tomu, co se stalo. O to jsem se snažil,“ tvrdil.

I Lukáš Rosol přiznal, že s ním tragédie zamávala. Dozvěděl se ji ještě v noci před zápasem. "Já jsem nemohl v noci spát, byl jsem plný myšlenek na zápas, tak jsem se v jednu hodinu podíval na internet a měl jsem z toho hodně špatný pocit," popisoval Rosol. "Je to smutné, co se děje..."

Rosol připustil, že tragédie nechala na hráčích Francie stopy. "Měli na teplákovkách černé stužky, je možné, že je to ovlivnilo. Ostatně jako i nás. Já jsem před zápasem spal jen čtyři hodiny, sám jsem si ráno říkal, jak to nakonec bude vypadat. Jsem rád, že jsem to zvládl a přinesl první bod,“ zakončil.

Start Davis Cupu provázela zvýšená bezpečnostní opatření

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud