Davis Cup: Kapitán Navrátil: Veselý udělal kvantum chyb, Rosol mi zamotal hlavu | iSport.cz
Květoslav Šimek
16. července 2016 • 11:16

Štěpánek je do čtyřhry jasný. S kým? Kapitán vybral Rosola

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak sestavit ideální dvojku na klíčovou disciplínu, kterou sobotní čtyřhra v Davis Cupu tradičně bývá? Navíc proti aktuálně nejlepšímu tandemu světa? Za Francii nastoupí Nicolas Mahut a Pierre-Hugues Herbert. Z české strany je jasný Radek Štěpánek. Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil k němu při losování nominoval Adama Pavláska. Po heroickém pátečním vystoupení Lukáše Rosola je ve ovšem ve hře i složení Štěpánek - Rosol, a to se ukázalo jako konečné. Čtyřhra v Třinci začíná ve 12 hodin.Čeští tenisté hrají po první dni čtvrtfinále Davis Cupu s Francií nerozhodně 1:1. Lukáš Rosol porazil desátého hráče světového žebříčku Jo-Wilfrieda Tsongu, Jiří Veselý pak nestačil na rozjetého Lucase Pouilleho. Čtyřhra pošle jeden z týmů do trháku.

Debl je v Davis Cupu tradičně silná česká disciplína, ovšem tentokrát jsou favority rivalové. Mahut a Herbert jsou první a druzí ve světovém žebříčku, spolu vyhráli Wimbledon. "Mají výbornou sezonu, vyhráli i Monte Carlo, velký turnaj v Americe, ale Davis Cup je jiný," přemítal kapitán Navrátil. "Pořád je to otevřené." Herbert bude mít v týmové soutěži premiéru, sám připouštěl, že bude pod tlakem.

Navrátil nahlásil dvojici Radek Štěpánek a Adam Pavlásek, kteří spolu parádně zvládli čtyřhru loni v baráži v Indii. "Odehráli tam fantastický zápas proti dvěma výborným deblistům (Bopannu s Paesem porazili 7:5, 6:2, 6:2). Adam nemá respekt a s Radkem si sedí," řekl Navrátil. "Pasují k sobě dobře, Radek mu předává zkušenosti. Není to Tomáš Berdych, na něhož je Radek zvyklý, ale výsledky byly."

Navíc Pavlásek má ve čtyřhře v Davis Cupu stoprocentní bilanci. Vyhrál v Indii se Štěpánkem a předtím se společně s Veselým blýskli i v Ostravě proti Austrálii. Porazili silný tandem Groth-Hewitt.

Přesto je ve hře i zařazení Lukáše Rosola. "Důvod trhat od sebe Štěpánka s Pavláskem není, ale když Lukáš řekne, že se na debla cítí, tak to budu muset určitě zvážit," uvažoval kapitán. "Nicméně hrál těžkých pět setů s Tsongou. Já chtěl rozprostřít síly, tak to musíme zvážit. Lukáš odehrál výbornou dvouhru, ale pak by taky nemusel být použitelný v neděli. Domluvíme se s hráči," řekl.

V sobotu dopoledne pak přece jen na Lukáše Rosola ukázal.

Štěpánek už v Davis Cupu úspěšně zvládl čtyřhru i s Rosolem. V roce 2014 v Japonsku, kde Češi byli ve čtvrtfinále také bez Tomáše Berdycha a porazili Japonsko 5:0. Navíc Rosol má stejně jako Pavlásek ze čtyřher v Davis Cupu také stoprocentní bilanci. Vyhrál i s Berdychem v roce 2013 proti Švýcarsku. Pátý set proti Wawrinkovi s Chiudinellim tehdy skončil 24:22.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud