Del Potro hladce smetl Mináře

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Po úvodním dnu čtvrtfinálového utkání Davisova poháru mezi Českou republikou a Argentinou je stav nerozhodný 1:1. Ve druhém utkání porazila argentinská jednička Juan Martin Del Potro Ivo Mináře hladce 3:0 na sety.

AKTUALIZOVAT VÝPIS

MINÁŘ - DEL POTRO 0:3 (1:6, 3:6, 3:6)

Český tenista Ivo Minář neměl v utkání se světovou pětkou prakticky žádnou šanci na úspěch. Argentinská jednička dominovala utkání od začátku do konce, situaci si mírně zkomplikovala jen na konci zápasu, kdy Potro poprvé a naposled ztratil svůj servis. Rodák z Prahy nestačil na svého soupeře v žádném směru, byl horší jak na podání, tak i při hře od základní čáry, kde s obtížemi čelil tvrdým a přesným úderům soupeře.

Je konec! Del Potro vyhrává ve třetí sadě 6:3 a celé utkání poměrem 3:0 na sety.

40:00
Celodvorcová hra Argentince znamená hned tři možnosti na ukončení utkání.

30:00
Potro nenechává nic náhodě. Skvělý servis zajišťuje bezpečné vedení.

5:3
Minář získává osmou hru třetí sady a stále bojuje o naději. Na podání však opět půjde jeho soupeř.

A:40
Mináře drží skvělý forhend. Další výhoda.

40:30
Fantastické forhendové údery Mináře znamenají důležitý bod.

30:30
Ivo Minář se rve jako lev o svojí šanci. Je vyrovnáno.

5:2
Minář poprvé v zápase bere svému soupeři servis a snižuje stav utkání. Český tenista odvrátil dva mečboly a drží teoretickou šanci na zvrat.

40:A
Vynikající výměna a především skvělé údery z forhendové strany znamenají další brejk pro Čecha.

40:40
Minářův forhend končí v síti.

40:A
Tři míče v řadě uhrál Minář. Potro zahodil jednoduchý volej a bude odvracet brejkbol.

40:40
Minář odvrací oba mečboly. Potro chtěl zápas rychle ukončit, prozatím se mu to nedaří.

40:15
Eso Del Potra znamená mečbol.

30:00
Dva body stojí od vyrovnání stavu daviscupového utkání na 1:1 pátý hráč světa.

5:1
Minář znovu prohrává servis a o utkání je prakticky rozhodnuto. Na podání Argentinec.

15:40
Minář jen těžko hledá síly na obrat. Potro je lepší ve všech směrech.

00:30 Dva míče stojí od dalšího gamu Del Potro.

4:1
Výborný return čtyřiašedesátého hráče světa nestačil. Del Potro je rychlý na nohou a získává byť s problémy i svůj další servis.

40:40
Jasná odpověď. Eso!

30:40
Bekhend Del Potra končí v autu. Šance pro Mináře.

30:30
Argentinec má problémy při svém servisu. Zbytečnými chybami dává šanci domácímu tenistovi.

15:15
Dvojchyba Potra. Vyrovnáno.

3:1
Další první servis Mináře znamená snížení stavu na 1:3. Na podání však půjde jeho soupeř, který v průběhu zápasu zatím o svůj servis nepřišel.

40:15
Minářovi se daří první servis.

30:00
Dva výborné servisy následované přesnými vítěznými údery znamenají vedení Mináře o dva body.

3:0 Pátý hráč světa si s problémy udržel servis a dál směřuje za vyrovnáním stavu daviscupového utkání.

A:40
Del Potro drží Mináře za základní čarou a otáčí ve třetí hře třetí sady vývoj.

30:40
Skvělé returny Mináře a český tenista má poprvé v zápase možnost na brejk.

30:15
Del Potro má podstatně důraznější údery od základní čáry, kterými dostává Čecha pod obrovský tlak.

00:15
Vynikající křižný bekhendový obhoz Mináře. Del Potro se zcela výjimečně vydal na síť a hned na to doplatil.

2:0
Je zle! Český tenista prohrává hned úvodní servis a prohrává i ve třetím setu o dvě hry. Minář zatím nemá na svého soupeře prakticky žádnou zbraň a Argentinec kráčí za bezproblémovým vítězstvím v zápase.

00:30
Del Potro kraluje i při podání Mináře. Český tenista dělá pod velkým tlakem chyby.

1:0
Za minutku získává čistou hrou první hru třetího setu Argentinec.

40:00
Třikrát první servis znamená tři body pro světovou pětku.

Třetí sadu začíná podáním Del Potro.

Argentinský tenista drží otěže zápasu pevně ve svých rukou a za 62 minut vede již dva nula na sety. Ve druhé sadě se český tenista dostal více do hry a několikrát přinutil pátého hráče světa hodně bojovat o své podání. Přesto nemá s vývojem utkání větší problémy. Je jistější na podání i při hře od základní čáry. K síti se oba hráči prozatím prakticky nevydali.

6:3 Druhý set je u konce. Juan Martin Del Potro vede 2:0 na sety.

40:A
Forhend Čecha směřuje do autu. Další setbol.

40:40
Eso Mináře. Je vyrovnáno.

30:40
Páska pomohla Del Potrovi. Argentinec má setbol.

30:15 Skvěle Minář! Svého soupeře rozebral doslova do šroubku a přesnou smečí získal důležitý bod.

15:15
Ivo Minář se snaží o aktivní tenis, zatím s polovičním úspěchem.

5:3
Další vynikající servis ukončuje osmou hru druhé sady. Na podání domácí tenista.

30:00
Dvoumetrový dlouhán se soustřeďuje výhradně na svůj servis a zatím se mu tato taktika vyplácí.

4:3
Čistá hra pro Čecha. Vlažně hrající Potro odevzdal sedmou hru druhé sady a jde na podání.

40:00
Minář bez problémů kráčí za snížením stavu.

4:2
Dělový servis rodáka z Tandil vše zachraňuje. Argentinec potvrzuje předchozí brejk.

40:40
Až moc sebevědomě nyní působí Potro na dvorci a to se mu nevyplácí. Nevynucené chyby se množí.

30:30
Argentinec trošku lehkovážnou hrou dává svému soupeři šanci.

15:15
Minářovi se daří udržet míček déle ve hře než v prvním setu, přesnému podání Del Potra však čelí těžko.

3:2
Velká škoda. Nekonečný gam končí vítězstvím Del Potra, který si potřetí v zápase bere servis svého soupeře.

40:40
Bitva o Minářův servis pokračuje. Shoda.

A:40
Skvělé první podání Mináře znamená výhodu.

40:40
Milimetrový aut Del Potra. Je vyrovnáno.

30:40
Bekhendový úder Mináře po čáře končí v síti.

30:30
Zbytečné dvě chyby na forhendu. Vyrovnáno.

30:00
Ivo Minář výrazně zlepšil hru od základní čáry a častuje svého soupeře přesnými údery k čarám.

2:2
První velká bitva o Argentincovo podání končí vítězstvím hostujícího hráče.

A:40
Esem se dostává Del Potro do výhody.

40:40 I Potro dělá nevynucené chyby od základní čáry. Vyrovnáno.

40:30
Druhé rotované podání ven z dvorce přináší rodákovi z Tandil výhodu.

30:30
Dvojchyba Potra dává šanci na brejk.

2:1 Krásný křižný forhendový úder Mináře ven z dvorce znamená zisk druhého gamu.

40:30
Minář se na vítězné míče nadře mnohem více než soupeř.

30:15
Ivo Minář teď drží tempo výměn od základní čáry se svým soupeřem a vyplácí se.

15:00
Skvělá hra Čecha od základní čáry znamená první bod.

1:1
Žádný problém pro favorita. Je vyrovnáno.

15:15
Zbytečná chyba Argentince dává šanci Minářovi. Del Potrovi se však stále výborně daří první servis, při kterém má zatím neskutečnou 100% úspěšnost vítězných bodů.

1:0
Minář přeci jen získává první gam druhé sady a ujímá se vedení 1:0 na gamy.

40:40
Minář se obtížně dostává do výměn. Vyrovnáno.

40:15
Obhoz Potra končí v autu. Šance pro domácího tenistu.

30:00
Minář začíná dobře a získává úvodní dva míče druhého setu.

Konec! Za pouhých 20 minut získal favorit utkání první sadu a jasně ukázal, kdo je v utkání favoritem. Pátý hráč světa dominoval ve všech ohledech, při svém podání nedal svému soupeři šanci, navíc Mináře častoval přesnými, rychlými a tvrdými údery od základní čáry. Druhou sadu začne podáním Ivo Minář.

40:00
Potro nedává svému soupeři žádnou šanci. Má tři setboly.

5:1
Ivo Minář získává esem svoji první hru v utkání. Na podání však půjde soupeř.

40:15
Potro se nedaří return. Šance pro Mináře.

15:15
Rodák z Prahy usiluje aspoň o svůj první vítězný gam v utkání.

5:0
Je odehráno patnáct minut a Argentinec naprosto suverénně kráčí za vítězstvím v prvním setu. Teď se řeší již jen výše skóre v první sadě.

40:00 Rozhozený Minář zatím ulehčuje svému soupeři utkání zbytečnými chybami.

15:00
Trochu zbytečně si na dvorci v těchto chvílích musí připadat čtyřiašedesátý hráč světa. Na tvrdé a přesné údery soupeře od základní čáry zatím nemá nárok.

4:0
Nedůrazná smeč Mináře a přesný prohoz Del Potra. Utkání má jasného lídra.

15:40
Zbytečná chyba na forhendu znamená další brejboly pro soupeře.

00:30
Minář zažívá hodně těžký vstup do utkání. Zatím hledá na bezchybného soupeře zbraň marně.

00:15
Drtivé údery od dvacetiletého tenisty slaví další úspěch.

3:0
Pátý hráč světa má zatím úvod utkání pevně ve své moci. Hraje prakticky bez chyb a rodák z Prahy se do hry příliš nedostává.

40:15
Bez dvou centimetrů dvoumetrový Argentinec zatím drží českého hráče daleko za základní čarou.

30:00
Del Potro zatím nemá při svém servisu sebemenší problém.

2:0
Dlouhá výměna od základní čáry nese úspěch favoritovi. Minář prohrává hned svůj úvodní servis.

15:40
Vynikající bekhendový prohoz světové pětky znamená hned na úvod dva brejkboly.

15:15
Potro zásobuje českého hráče přesnými údery od základní čáry. Je vyrovnáno.

1:0
Čistá hra pro rodáka z Tandil.

40:00
Potro vstupil do utkání výborně. Třikrát za sebou se trefil do prvního podání a směřuje k vítězství v úvodní hře.

19:15
Oba tenisté již jsou připraveni k zahájení zápasu. Na podání je argentinský hráč.

19:08
Na světovém okruhu získala argentinská jednička prozatím pět turnajových vítězství, Minář na svůj úspěch prozatím stále čeká.

19:04
Oba hráči se spolu na okruhu ještě neutkali. Ivo Minář se v Davisově poháru představil zatím jen jednou, když v roce 2007 podlehl ve čtyřech setech Andy Roddickovi. Del Potro se představil v této týmové soutěži šestkrát, čtyřikrát se radoval z vítězství, dvakrát odcházel jako poražený.

19:00 K druhému utkání Davisova poháru nastoupí šestačtyřicátý hráč světa Ivo Minář, který vyzve k souboji světovou pětku a velkého favorita utkání Juana Martina Del Potra.