Léčka či potíže Djokoviče? Štěpánek hraje s Troickým

KOMENTUJE JAN KUKAL - Léčka, či jde o opravdové potíže? Srbové stáhli z nominace na dnešní úvodní dvouhru proti Radku Štěpánkovi Novaka Djokoviče a nahradili ho Viktorem Troickým. Od 15:00 sledujte na stránkách iSport.cz komentovaný ONLINE přenos utkání.
Unaveného finalistu US Open tedy vystřídal muž, který Štěpánka za poslední dvě měsíce dvakrát hladce porazil. Jde o hodně neobvyklý tah, který však daviscupovým regulím neodporuje, i když místo očekávaného zápasu srbské jedničky s českou dvojkou je duel trojky s dvojkou.
Českému týmu sdělil informaci při dopolední tréninku hlavní rozhodčí duelu – Němec Sören Friemel. Djokoviče, jenž měl k úvodnímu utkání semifinále nastoupit od 15.00 hodin, tedy 48 hodin po příletu z New Yorku, údajně skolily žaludeční potíže.
Jeho špatný stav měl doložit nezávislý lékař. „Nemůže hrát, je nemocný,“ řekla Barbara Travers z ITF. V případě potřeby a uzdravení ale může nastoupit do sobotní čtyřhry i nedělní dvouhry. „Taky jsme nevědili, jestli pak může hrát, ale vrchní rozhodčí říkal, že může nastoupit,“ uvedl kouč českého daviscupového týmu Josef Čihák.
Český výběr zprávu o změně v srbské nominaci přivítal. „Pro nás je to dobrá zpráva, protože Djokovič je druhý na světě a měl v poslední době výborné výsledky. Triocki není špantý, ale určitě je to pro Radka větší šance zvítězit,“ řekl Čihák.
„Radek je celkově lepší hráč než Troicki. V Americe se dostával do zápasů po půlroční pauze, ale v Davis Cupu hraje líp než na turnajích. Pokud předvede svůj standardní daviscupový výkon, tak by ho měl porazit," věřil Čihák Štěpánkovi, který má s Troickým pozitivní bilanci 3:2.