4. června 2009 • 16:34

Safinová slaví postup do finále

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Tenistka Dominika Cibulková nepostoupila do finále grandslamového French Open. Slovenská hráčka dnes nestačila v pařížském semifinále plném nepřesností na světovou jedničku Dinaru Safinovou, s kterou prohrála dvakrát 3:6 za hodinu a 41 minut.

Safinová si v sobotu zahraje o titul proti krajance Světlaně Kuzněcovové.

Dvacetiletá Cibulková vstoupila do utkání výborně, odskočila do vedení 2:0, ale pak ztratila pět her v řadě. Slovenka měla stejně jako její ruská soupeřka v utkání k dispozici osm brejkbolů, jenže uspěla jen jednou.

Safinová vzala Cibulkové podání hned čtyřikrát. Ruska udělala sedm dvojchyb a 24 nevynucených chyb, o tři více než Cibulková, ale měla také 24 vítězných úderů. Jako světová jednička (od 20. dubna) má bilanci 20 výher a jedné prohry.

Cibulková: Nezvládla jsem to hlavou >>>

Tu jí uštědřila právě její následující soupeřka Kuzněcovová ve finále turnaje ve Stuttgartu. Sestra Marata Safina si v Paříži zopakuje boj o titul po roce, Kuzněcovová po třech letech.

Dnes se s překvapivou semifinalistkou Samanthou Stosurovou z Austrálie trápila tři sety, když obě především v úvodu kazily hodně výměn. Stosurová se po prohraném prvním setu dokázala vyrovnat i se stavem 2:4 v druhém dějství.

Také v tie-breaku čelila nepříznivému stavu 1:4, ale sérií tvrdých úderů Rusku donutila bojovat ještě téměř další hodinu. Kuzněcovová si však v důležitých momentech rozhodujícího setu servis podržela, naopak Stosurová v šesté hře kapitulovala.

Dvouhra - semifinále:

Safinová (1-Rus.) - Cibulková (20-SR) 6:3, 6:3.

Kuzněcovová (7-Rus.) - Stosurová (30-Austr.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:3.

Muži:

Čtyřhra - semifinále:

Dlouhý, Paes (3-ČR/Indie) - Nestor, Zimonjič (1-Kan./Srb.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5),
Moodie, Norman (JAR/Belg.) - B. Bryan, M. Bryan (2-USA) 0:6, 7:6 (7:5), 6:4.
Junioři: Čtyřhra - čtvrtfinále:

Brydolf, Urbánek (ČR/Švéd.) - Britton, Cox (USA) 2:6, 6:2, 10:6.