7. září 2016 • 22:01

Semifinále i 21 milionů v kapse. New York miluju, jásala Plíšková

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Geniální servis, za celý zápas žádný brejkbol soupeřky. Karolína Plíšková rozehrála ve čtvrtfinále US Open takový koncert, že jej Chorvatka Ana Konjuhová vydržela poslouchat jen 57 minut. Pak mávla divákům a odešla do útrob stadionu Arthura Ashe. Potlesk diváků patřil české tenistce.


REKLAMA
digi tv

„Povedl se mi opravdu výborný zápas, ze semifinále jsem nadšená. O to víc, že je to tu v New Yorku, který miluji,“ hlásila Plíšková na kurtu v rozhovoru s Mary Joe Fernandezovou.

Kvůli US Open vynechala rodačka z Loun olympijské hry v Riu de Janeiro a věnovala se přípravě. Před cestou do New Yorku vyhrála silně obsazený turnaj v Cincinnati a ve své jízdě pokračuje. "Za poslední měsíc se toho hodně změnilo. Myslím, že jsme udělali kus práce a zvládla jsem hodně zápasů psychicky," řekla nadšená Plíšková.

K euforii měla několik důvodů. Za prvé, právě se stala první českou semifinalistkou US Open po osmnácti letech, kdy se prodrala mezi nejlepší čtveřici Jana Novotná. Za druhé, v pondělí vystoupá na životní šesté místo žebříčku (zatím byla nejlépe sedmá) a může být i ještě výš. Virtuálně je už šestá také v žebříčku pro Turnaj mistryň v Singapuru, kam má velkou šanci premiérově nahlédnout.

A do třetice? Finanční stránka postupu mezi nejlepší čtyři tenistky US Open. Plíšková si vysloužila 875 000 dolarů (21 milionů korun před zdaněním), které coby semifinalistka dostane od cesty. A zaslouží si je maximálně.

Proti Konjuhové, někdejší juniorské jedničce s pověstí obrovského talentu, předvedla zápas jako z učebnice. Ideální, sebevědomý, bez jediného škobrtnutí. Osmnáctiletá Chorvatka s Dubrovníku si v mači nesáhla ani na jeden brejkbol.

„Její servis byl prostě příliš dobrý,“ smekla Konjuhová, jež se v předchozím kole dokázala dostat pod kůži Agnieszce Radwaňské, tentokrát jen přihlížela salvě dělových koulí, jež padaly do její strany kurtu.

Při vlastním podání přišla Plíšková jen o pět balónků. „Ana umí zahrát lépe, ještě o ní uslyšíme, ale je skvělé, že jsem rychle vyhrála. Hlavně proto, že jsem dobře podávala,“ pravila tenistka, jež letos o parník vévodí statistice es.

Další na ráně bude buď světová jednička Serena Williamsová. "Možná to vyjde a nastoupím na centru proti Sereně. To už není nic víc," těší se na případný střet s Američankou. Tak uvidíme...

Karolína Plíšková je první českou tenistkou v semifinále ve Flushing Meadows po 18 letech.
Karolína Plíšková je první českou tenistkou v semifinále ve Flushing Meadows po 18 letech.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze