Zabiju tě, vyhrožoval Federerovi. Teď se legendě tenisu omluvil | iSport.cz
12. října 2012 • 13:05

Zabiju tě, vyhrožoval Federerovi. Teď se legendě tenisu omluvil

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas? Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas?
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anonymní autor se omluvil světové jedničce Rogeru Federerovi za vyhrůžky smrtí před tenisovým turnajem v Šanghaji. Omluvu zveřejnil na stejném čínském webu baidu.com, kde na konci září své hrozby napsal. Tehdy k nim připojil i fotomontáž s Federerem a useknutou hlavou a také s pózujícím katem."Vyvinul jsem iniciativu a spojil se s oprávněnými lidmi za účelem omluvy," napsal pisatel pod přezdívkou "Blue Cat". Zároveň vyvrátil spekulace, že ho čínská policie zatkla.

Jeho hrozby nicméně zmobilizovaly pořadatele tenisového Masters i bezpečnostní složky. Federera na každý trénink doprovází několik členů ochranky a v černých brýlích a se sluchátkem v uchu švýcarskou legendu pečlivě střeží.

Federera neustále hlídá početné komando
Federera neustále hlídá početné komando

"Samozřejmě to člověka trochu znepokojí, ale strach nemám," prohlásil jednatřicetiletý Federer před začátkem turnaje. A že opravdu strachem netrpí, ukázal rodák z Basileje jasně.

Po postupu do čtvrtfinále přes krajana Wawrinku si zajistil první místo i v pondělním novém žebříčku. Na trůnu tak bude legendární Švýcar již 300. týden!

Federera neustále hlídá početné komando
Federera neustále hlídá početné komando

 
Články odjinud


Články odjinud