Štěpánek měl ulehčenou roli | iSport.cz
17. července 2007 • 00:00

Štěpánek měl ulehčenou roli

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Radek Štěpánek zvládl úspěšně dva přechody. Z Evropy do Ameriky a z antuky na beton. Na turnaji v Los Angeles mu k postupu stačil ale pouze jeden set.Radku Štěpánkovi se povedlo úspěšně přeorientovat z antuky, na níž si minulý týden zahrál semifinále v Gstaadu, na betonový povrch. V prvním kole turnaje v Los Angeles český tenista vyřadil Brita Alexe Bogdanovice, nad nímž za 24 minut vyhrál první set 6:1 a soupeř poté duel vzdal. Bývalému čtvrtému tenistovi světového žebříčku Němci Nicolasi Kieferovi vyšel první zápas na tvrdém povrchu, na němž si zahrál po dlouhých 16 měsících od problémů se zápěstím. V Los Angeles totiž v pondělní v prvním kole vyřadil Teimuraze Gabašviliho z Ruska po výhře dvakrát 6:3. Kiefer měl problémy se zápěstím od loňského Roland Garros a musel i na dvě operace. Na kurty se vrátil až letos v červnu. Na turnaji s dotací 525.000 dolarů může hráč aktuálně až z páté stovky žebříčku ATP startovat díky divoké kartě.


Dvouhra - 1. kolo: Štěpánek (ČR) - Bogdanovic (Brit.) 6:1 skreč, Mello (Braz.) - King (USA) 6:4, 6:2, Spadea (USA) - Alvés (Braz.) 7:6 (7:2), 6:2, Safin (3-Rus.) - Guccione (Austr.) 6:3, 6:7 (4:7), 7:6 (7:2), Tursunov (5-Rus.) - Udomchoke (Thaj.) 6:1, 6:4, I Hjong-tchek (7-Korea) - Kim (USA) 6:3, 6:2, Berrer (Něm.) - Delic (8-USA) 6:4, 6:4, Kiefer (Něm.) - Gabašvili (Rus.) 6:3, 6:3.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud