7. dubna 2016 • 15:35

Těžká bitva, ale postup. Veselý je v Marrákeši ve čtvrtfinále

Jiří Veselý se na postup do čtvrtfinále hodně nadřel (archivní foto)
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač

Tenista Jiří Veselý postoupil po půl roce do čtvrtfinále turnaje ATP Tour. Osmý nasazený hráč v 2. kole v Marrakéši porazil v tříhodinovém duelu chorvatského soupeře z kvalifikace Nikolu Mektiče 6:7, 6:3 a 7:6.

digi tv

Dvaadvacetiletý Veselý přišel v zápase jako první o servis. Ze stavu 1:3 sice rychle srovnal na 3:3, ale o set přišel v tie-breaku. Ve druhé sadě nepovolil soupeři, až 312. hráči světa, ani jeden brejkbol a sám mu vzal jednou servis.

V rozhodujícím setu odvrátil český daviscupový reprezentant tři brejkboly ve druhé hře. Sám se nedostal ani k jedné šanci vzít Chorvatovi podání, ale tentokrát zkrácenou hru zvládl. Při druhém mečbolu v ní zápas ukončil bekhendovým prohozem.

Ve čtvrtfinále byl příbramský rodák naposledy loni v říjnu v čínském Šen-čenu. O postup do semifinále bude v Maroku hrát se Španělem - buď s nasazenou jedničkou Guillermem Garcíou-Lópezem, nebo s Nicolasem Almagrem.