29. dubna 2023 • 12:20

Debakl! Lehečka prohrál v Madridu s Rusem Ševčenkem za 45 minut

Autor: mm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 98 ligových gólů Slavie ve stříbrné sezoně 2022/23
Speciální Sport Magazín o zlaté sezoně šampionů z Letné. Včetně rozhovorů s Krejčím a Rosickým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejhorší zápas sezony odehrál český tenista Jiří Lehečka na podniku Masters v Madridu. Ve 2. kole nestačil na 96. hráče světa Rusa Alexandera Ševčenka 1:6 a 1:6. Utkání přitom trvalo pouhých 45 minut.Lehečka v první sadě třikrát ztratil servis z toho dvakrát čistou hrou. Jednadvacetiletý hráč se nedokázal chytit ani na startu druhého setu a marně dotahoval. Za stavu 1:2 získal Ševčenko znovu čistý game na příjmu a jasně kráčel za překvapivým triumfem.

Dvaadvacetiletý rodák z Rostova na Donu vyhrál v Madridu včetně kvalifikace už čtvrté utkání. Proti českému soupeři měl skvostnou stoprocentní bilanci na brejkbolech, když využil všech pět příležitostí. Lehečkovi nabídl během bleskového souboje jediný brejkbol, který však dokázal odvrátit. Oplatil mu tak dva roky starou porážku z challengeru v Poznani, kde se z výhry 6:4 a 6:2 radoval český tenista.

Jednatřicátý nasazený hráč turnaje Lehečka měl v 1. kole volný los a nezvládl tak svoji madridskou premiéru.

Pro rodáka z Mladé Boleslavi jde o jednoznačně nehorší porážku sezony. Příliš se mu nevedlo ani na předchozím podniku v Banja Luce, kde ve čtvrtfinále prohrál se Srbem Miomirem Kecmanovičem 5:7 a 0:6.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud