Bojovník s úsměvem jako Bond | iSport.cz
12. dubna 2008 • 00:00

Bojovník s úsměvem jako Bond

Autor:
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sbírá hodinky a miluje filmy s Jamesem Bondem. V mnohém jako by mu z oka vypadl. Stejně jako on řeší ožehavé situace s humorem, i když mu při nich kulky sviští kolem hlavy.Sbírá hodinky a miluje filmy s Jamesem Bondem. V mnohém jako by mu z oka vypadl. Stejně jako on řeší ožehavé situace s humorem, i když mu při nich kulky sviští kolem hlavy. Tenista RADEK ŠTĚPÁNEK dobře ví, co je show. Na kurtu skáče přes síť, i když se hraje tie-break posledního setu, šklebí se mezi výměnami, komunikuje s diváky. Jedno ho od jeho filmového hrdiny odlišuje: není neporazitelný. Porážek už má na kontě naopak dost, například hluboký pád na žebříčku po zranění, bojkot reprezentace nebo krach vztahu s Martinou Hingisovou. Momentálně je však nahoře. Žije s půvabnou Nicole Vaidišovou a už zase hraje Davis Cup. Malá zkouška na úvod: která bondovka má v názvu Rusko?
(bez zaváhání) "From Russia with Love, po našem Srdečné pozdravy z Ruska." Máte to dobře zmapované, že?
"Viděl jsem skoro všechny díly. Teď jsem se na ně sice dlouho nedíval, ale měl jsem období, kdy jsem je sledoval pravidelně. To jsem bral jeden po druhém. V Srdečných pozdravech z Ruska hraje Sean Connery, svoji roli tam hrají takové čipy... (pokyvuje hlavou) Jasně, vím přesně, o čem to je." Tak jedna hypotetická otázka. Kdyby přijel Bond do Ruska, měl menší zbraně, horší auto a měl proti sobě početnějšího protivníka, jak by to udělal, kdyby chtěl vyhrát?
"Tak to nevím, protože je jasné, že tady jsou velice dobře vybavení. Určitě co se týká zbraní. Ale on si poradil vždycky v každé situaci a ani tohle by ho, předpokládám, nevyvedlo z míry." Je pro vás oblíbený Bond také motivací, nějakým mottem, že vyhrát se dá cokoliv?
"Spíš je to relaxace. Bond je nesmrtelný a má u toho ještě ke všemu dobrý humor, to mi sedí." Jako vy, že? Kromě té neporazitelnosti, takový vy nejste...
"To určitě nejsem. Humor jo, to mám rád, strašně rád se směji a mám to štěstí, že se obklopuji lidmi, kteří mají rádi také dobrou náladu. To je v životě ohromně důležité." Neměl jste před cestou do Ruska pocit, že jde o Mission Impossible terminologie?
"Kdyby to byla Mission Impossible, tak já bych sem určitě nejel. A náš tým taky ne. Vyhrát se dá vždycky a všude. Může se stát cokoliv a my jsme sem nepřijeli prohrát, to v žádném případě. Nejsme poraženi dřív, než je opravdu konec." Čím ještě je Bond podobný vaší povaze?
"Určitě je to bojovník a já taky vždycky bojuji do posledního míče, nechám na kurtu i duši. Líbí se mi grácie, s jakou těžké situace zvládá, je u toho schopen udělat srandu a humor, odlehčit si to, a to je podobné, co předvádím na kurtu já. Pobavím sebe a s tím zároveň i lidi."

Témata: 

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud