20. dubna 2008 • 00:00

Benešová neuspěla ve finále v Estorilu

SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Česká tenistka Iveta Benešová podlehla ve finále turnaje v Estorilu Rusce Marii Kirilenkové 4:6 a 2:6. Pětadvacetiletá fedcupová reprezentantka nenavázala na svůj dosud jediný titul z Acapulka, který získala v roce 2004, a prohrála své páté finále na okruhu WTA.

Česká tenistka Iveta Benešová podlehla ve finále turnaje v Estorilu Rusce Marii Kirilenkové 4:6 a 2:6. Pětadvacetiletá fedcupová reprezentantka nenavázala na svůj dosud jediný titul z Acapulka, který získala v roce 2004, a prohrála své páté finále na okruhu WTA. Utkání přitom zahájila rodačka z Mostu v duchu svých předchozích utkání a rychle se dostala do vedení 3:1. Turnajová dvojka Kirilenková nestačila na tvrdé prohozy a měla problémy s pohybem. Poté si nechala ošetřit stehenní sval a přestávka jí pomohla. Jednadvacetiletá Ruska se probojovala až k setbolu, který pak proměnila až po půlhodinovém zdržení způsobeném dešťovou přeháňkou. Benešová už se ve druhém setu jen těžko prosazovala proti rozehrané soupeřce a při vlastním podání při druhém mečbolu zakončila celý souboj úderem do sítě. Kirilenková si připsala v Estorilu na konto celkem tři skalpy českých tenistek. Ve druhém kole zdolala Petru Cetkovskou a v semifinále i Kláru Zakopalovou. Dvaatřicátá hráčka světa získala třetí turnajový titul v kariéře. Výsledek: Ženy: Dvouhra - finále: Kirilenková (2-Rus.) - Benešová (ČR) 6:4, 6:2.