VIP Sport

Tragédie

6. března 2018 • 16:30

Zdrcený spoluhráč Astoriho (†31): Vylez z toho pokoje a pojď na trénink

Autor:

Ví, že už si spolu nikdy fotbal nezahrají, ale pořád v to tajně doufají. Hráči Fiorentiny jsou po náhlé smrti kapitána Davide Astoriho v šoku. Záložník Riccardo Saponara na svém Instagramu přidal fotku s Astorim a přidal dojemný vzkaz, ve kterém prosí, aby se vrátil zpátky k týmu.Sobota, dopoledne, Fiorentina se připravuje na odpolední zápas s Udine. Hráči mají po snídani, ale něco není v pořádku. Kapitán Davide Astori se nedostavil. Pro hráče nevídaná věc. O pár minut později zjistí šokující věc. Jejich spoluhráč a kamarád je mrtvý…

„Proč jsi sakra za námi nepřišel na snídani a nedal si svůj oblíbený pomerančový džus?,“ začal svůj dojemný vzkaz pod společnou fotkou zdrcený spoluhráč Saponnara.

„Říkají nám, že život jde dál a musíme se dát dohromady, ale jak to máme bez tebe udělat? Kdo teď každé ráno přijde do kavárny a probere každého svým neustálým úsměvem?

Vrať se zpátky do Florencie, vždyť v klubu čekají na to, až se dostavíš a podepíšeš novou smlouvu… Vypadni sakra z toho zatracenýho pokoje! Zítra tě, Davide, očekáváme na tréninku,“ píše italský záložník Fiorentiny.

O capitano, mio capitano. Perché non sei sceso a fare colazione insieme a tutti noi? Perché non sei passato a riprendere le tue scarpe fuori dalla camera di Marco e non sei venuto a bere la tua solita spremuta d'arancia? Ora ci diranno che la vita scorre, che lo sguardo va puntato in avanti e dovremo rialzarci, ma che sapore avrà la tua assenza? Chi arriverà ogni mattina in mensa a riscaldare l'ambiente con il proprio sorriso? Chi ci chiederà incuriosito ciò che abbiamo fatto la sera precedente per riderci su? Chi sgriderà i più giovani e chi responsabilizzerà i più esperti? Chi formerà il cerchio per giocare a "due tocchi" o chi farà ammattire Marco alla play? Con chi dibatteremo sulle puntate di Masterchef, i ristoranti fiorentini, le serie TV o le partite disputate? Su chi appoggerò la mia spalla a pranzo dopo un allenamento estenuante? Torna dai, devi ancora finire di vedere LaLaLand per poterlo analizzare come ogni film appena uscito. Torna a Firenze, ti attendono in sede per rinnovare il contratto e riconoscerti il bene e la positività che doni quotidianamente a tutti noi. Esci da quella maledetta stanza, ti aspettiamo domani alla ripresa degli allenamenti. Nella vita ci sono persone che conosci da sempre con le quali non legherai mai, poi ci sono i Davide che ti entrano immediatamente dentro con un semplice "Benvenuto a Firenze Ricky". Ovunque tu sia ora, continua a difendere la nostra porta e dalle retrovie illuminaci il giusto cammino. O capitano, mio capitano. Per sempre mio capitano.

Příspěvek sdílený Riccardo Saponara (@rickinara),Bře 5, 2018 v 3:35 PST

Nový kontrakt pro Astoriho už byl připravený a měl být podepsán ještě před tragickou událostí, ale kvůli špatnému počasí, které způsobilo dopravní zácpy, k tomu nedošlo.

„Během života máte kolem sebe lidi, které sice znáte, ale nikdy si k nim nevytvoříte silné pouto. A pak jsou tu ti jako Davide, kteří vás dostanou už jen svým: ‚Vítej ve Florencii, Ricky…‘ Ať už jsi kdekoliv, ochraňuj i nadále naši branku a veď nás tou správnou cestou, kapitáne, navždy můj kapitáne,“ zakončil vzkaz Saponara.

Fiorentina i Cagliari, kde Astori během své kariéry působil, na jeho počest vyřadí dres s číslem 13. Do Florencie přišel v sezoně 2015/16 a brzy se stal kapitánem místního týmu.

Poslední fotografie Davide Astoriho. Den přes smrtí si s ním udělal selfie jeden z fanoušků Fiorentiny.
Poslední fotografie Davide Astoriho. Den přes smrtí si s ním udělal selfie jeden z fanoušků Fiorentiny.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze