VIP Sport

10. dubna 2013 • 05:00

Lukáš Rosol u táty v nemocnici: Šance na přežití jsou malé

Autor: Ondřej Požár, mokk

Starost o nemocného otce přiměla tenistu Lukáše Rosola (27), aby za ním vyrazil do hodonínské nemocnice. Šance na uzdravení prý nejsou velké...I když spolu už řadu let nejsou v kontaktu, Emil Rosol (69) svého syna sledoval. Aspoň na dálku. Když v neděli porazil Kazacha Koroljova a poslal Čechy do semifinále tenisového Davis Cupu, vyšel na zahradu svého nového domku v Rohatci, kde chtěl postavil kus plotu. Jenže se zhroutil k zemi. Postihla ho mozková mrtvice a k tomu se, bohužel, přidal infarkt.

Jeho o 17 let mladší přítelkyně jej prý 10 minut oživovala, než přijela záchranka. „Šance na jeho přežití je v rovině zázraku. Jeho blízcí však pořád věří, že se ten zázrak stane a on se z hlubokého bezvědomí nakonec probere,“ prozradil zdroj blízký rodině, který chce zůstat v anonymitě.

Sám Lukáš jel za tátou vlastně téměř hned po návratu z Kazachstánu. „Byl jsem u táty asi hodinu. Podle lékařů je šance na jeho přežití malá,“ řekl Blesku Lukáš Rosol tichým hlasem poté, co včera kolem druhé hodiny odpolední opustil ARO hodonínské nemocnice. „Teď se ale budu ještě domlouvat s docentem Pavlem Kolářem, co by se pro tátu dalo udělat. Aby se z toho dostal,“ hlesl ještě tenista. Oči se mu leskly. I když se s tatínkem roky nestýkal, tohle ho zasáhlo.

Kdo je Emil Rosol?

● Otec špičkového tenisty Lukáše svého syna dlouhé roky sponzoroval a vychovával.

● V současné době ještě trénoval děti v Hodoníně.

● Až do odchodu na penzi úspěšně podnikal s autodíly.

Lukáš Rosol navštívil svého otce. Šance na jeho přežití jsou malé, říka.
Lukáš Rosol navštívil svého otce. Šance na jeho přežití jsou malé, říka.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud