VIP Sport

20. června 2014 • 16:23

Lékaři dávají vyřízené manželce Schumachera ultimátum: Odpočívej, jinak to nezvládneš!

Autor: ps
Vstoupit do diskuse
0

Veškerou péči a lásku vkládá do manželových lepších zítřků. Jenže lékaři Corinnu (45), manželku těžce zraněného legendárního pilota Michaela Schumachera (45), varují: „Pokud nebudeš odpočívat, špatně skončíš!“Když se Michael proháněl třísetkilometrovou rychlostí po závodní trati, měla o něho strach. Přesto za ním vždycky stála, fandila mu a dělala pro něho první poslední. Jenže na Schumachera si nebezpečí počíhalo úplně jinde. Našlo si ho nepřipraveného na lyžích. Udeřil se hlavou o kámen, upadl do kómatu, ze kterého se probral až po téměř půl roce.

Až v této době všechno na Corinnu dolehlo. Každý den více než 10 hodin trávila v nemocnici v Grenoblu u Michaelovy postele. Dává mu všechno, jenže právě tohle je podle lékařů hrozně nebezpečné. „Musí si najít nějaký čas pro sebe, jinak je tu opravdu velká pravděpodobnost, že z toho stresu onemocní,“ řekla Rüya-Daniela Kocalevent, psycholožka z Hamburku. „Už vynaložila obrovské úsilí, to nemusí zvládnout,“ dodává.

Překážky, které manželce slavného závodníka padají do cesty, jsou opravdu nebezpečné. „Je to teď jen jednostranný vztah a pro budoucnost to také tak bude. V reálném životě už ani nejde o partnerský vztah,“ popisuje Kocalevent závažnost situace. „Corinna už brzy pocítí, že od toho všeho bude potřebovat přestávku a trochu si oddychnout.“

Schumacher se před pár dny z komatu probral a byl převezen na kliniku do Lausanne. Má otevřené oči, obličejem dělá posunky, ale zatím není schopen mluvit či delší dobu dýchat bez přístrojů. Čeká ho dlouhá rehabilitace…

Čeká Corinnu s Michaelem ještě šťastná budoucnost? Jeho manželka věří, že ano
Čeká Corinnu s Michaelem ještě šťastná budoucnost? Jeho manželka věří, že ano

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud