VIP Sport

6. ledna 2015 • 05:00

Voráček kritizuje kouče Přerosta: Kartáč dostal nejlepší hráč!

Autor: jar, tej
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vládne statistikám NHL, jeho Philadelphii se nedaří, svých starostí má nad hlavu. Přesto si Jakub Voráček (25) našel čas a sledoval neúspěch české reprezentace na MS do 20 let. Dokonce se zapojil do kritiky exkouče Miroslava Přerosta, který momentálně leží po kolapsu v nemocnici. Voráčkovi se například nelíbila trenérova  slova směrem k útočníkovi Davidu Pastrňákovi (18)!Voráček je dalším z řady, kdo vyslovil nesouhlas s bývalým trenérem „dvacítky“. Na sociální síti reagoval na tyto Přerostovy výroky: „Měli jsme výrazně lepší hráče než v minulosti, jenže náš nejlepší střelec dal dva góly v pěti zápasech. Každý rok to probíráme. Pokud nemáte v týmu hráče, který udělá víc než deset bodů, máte problém. Pastrňák si připsal sedm bodů, ale z toho šest přihrávek.“

Tato slova hvězdu Flyers nadzvedla. Voráček tak poslal do Česka vzkaz. „Takže jestli tomu dobře rozumím, tak hráč, kterej hrál nejlíp na turnaji, dá se říct, že připravil 3 góly v nejdůležitějším zápase proti Rusku a dominoval většinu turnaje, dostává od trenéra do novin kartáč, že dal jen 1 gól!!“ zlobí se lídr kanadského bodování NHL.

Vyjádření Jakuba Voráčka na facebookuVyjádření Jakuba Voráčka na facebookuFoto Facebook

Voráček však není jediným, kdo si na bývalého trenéra Přerosta po nevydařeném turnaji v Kanadě stěžoval. Jeho slova a jednání zvedla z křesla také otce Pavla Zachy, který se k tomu vyjádřil na své internetové stránce Zacha-hokej.cz. "Já osobně bych některé hráče nebral, naopak - jiní tam měli být, jejich kvalita a talent mi tam prostě chyběl. Tento tým prostě nebyl sestaven ani veden optimálně, o minimálních reakcích na vývoj hry ani nemluvím," uvedl Pavel Zacha starší.

Na Zachovy ani Voráčkovy výroky však trenér Přerost nestihl odpovědět. Včera po obědě zámořského času se mu v Torontu udělalo špatně a zkolaboval. Musel být odvezen do nemocnice. Podle posledních zpráv už je v pořádku a cestuje s celou výpravou zpátky do Česka.

Sám trenér Přerost potvrdil, že u reprezentační "dvacítky" skončí. Jako nejvhodnějším kandidátem se zatím jeví být Jakub Petr, nynější kouč "osmnáctky". Ten dokázal se svým týmem po dlouhé době vybojovat medaili z velkého turnaje, navíc osobně velmi dobře zná hráče, kteří do "dvacítky" nyní postupují.

Voráček září v novém ročníku NHL
Voráček září v novém ročníku NHL

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud