VIP Sport

25. března 2015 • 13:45

Zakopali ho pod Tatrami. Nohavicova hokejová píseň naštvala Slováky

Autor: bko
Vstoupit do diskuse
0

Dárek, dáreček, nebo spíš danajský dar? Oblíbený český písničkář Jaromír Nohavica na svém slovenském turné premiérově odzpíval Píseň smutného hokejisty a spustil tak lavinu rozporuplných reakcí. Skladba o marném reprezentantovi, jehož brusle nakonec plavou v Dunaji, protože ho fanoušci zabili, sklízí na koncertech bouřlivý potlesk, v internetových diskuzích už ale tak jednoznačný úspěch nemá…„Som nanič tu/robím len hanbu svojmu kraju/zabite ma!/nech moje korčule po Dunaji odplávajú,“ zpívá Nohavica v refrénu své nové písně a v závěru tohle „přání“ imaginárnímu hokejistovi i splní… „Bol nanič tu/prečo ho nenominovali/vinný bol on/bez neho by tak pekne hrali.“

„Je to takový dárek pro slovenské diváky a věřím, že se bude líbit,“ uvedl ostravský bard svou novinku minulý týden na koncertě v Bratislavě, kde byl i současný kouč slovenské hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek.

„Předčila moje očekávání,“ chválil trenér svého ostravského kamaráda. „Název má smutný, ale v Jarkově podání to smutné nebylo a lidi se bavili,“ popsal Vůjtek přijetí písně. Fanoušci na koncertech prý opravdu novinku oceňují ovacemi, na internetu už to má Nohavica složitější.

„Je to len obyčajný český ožran,“ ozývají se hlasy pobouřených fanoušků, pro které je text písně urážkou slovenského hokeje. Další se ale Nohavici zastávají (a i když třeba jeho hudba není jejich šálek kávy) a kvitují, že se chytře vysmívá právě takovým fanouškům, kteří hráče po vítězství vynáší do nebes, aby je při jakékoliv krizi okamžitě neváhali naprosto odepsat…

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud