VIP Sport

17. října 2015 • 15:10

Muslimský mistr světa ve Valencii: Odmítal být v záběru s láhví piva

Autor: pta
Obránce Valencie Shkodran Mustafi nechtěl být při tiskové konferenci v záběru s láhví piva ###BLOK-TOP-VIDEA###

Dělat reklamu sponzorovi, nebo dodržovat náboženské zásady? Obránce Valencie Shkodran Mustafi se rozhodl jasně. Když měla začít tisková konference, nechtěl německý reprezentant albánského původu sedět za stolem s láhví piva, protože jako muslim nechtěl propagovat pití alkoholu. Nakonec se však musel klubovým regulím podvolit.Ačkoliv Mustafi nikdy v rodné zemi nehrál bundesligu, stihl třiadvacetiletý stoper už udělat slušnou kariéru. Půdobil v Evertonu, zahrál si italskou ligu za Sampdorii Janov, posílel se na německém zlatu z loňského mistrovství světa, po němž přestoupil právě do Valencie.

Nyní upoutal pozornost i mimo hřiště. Na sociálních sítích se objevilo video, jak se před začátkem tiskové konference snažil dát pryč z dosahu kamer láhev piva Estrella. Katalánský pivovar je přitom jedním z hlavních partnerů klubu. „To pivo tady nechci,“ řekl klubovému pracovníkovi. Ten ho však následně přesvědčil, aby pivo před sebou nechal stát.

Na internetu tato historka vzbudila mezi fanoušky dvojí reakce. Jedni se Mustafiho zastávali a argumentovali, že klub by ho neměl nutit dělat nic, co je v rozporu s jeho náboženským vyznáním. Další naopak upozorňovali, že jako dobře placený profesionál by měl podobná klubová nařízení respektovat.

 

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud