VIP Sport

31. ledna 2016 • 20:35

Judista Krpálek bavil nejen Šípa: Fandil mu Putin? Jak moc škrtí soupeře?

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Velká česká olympijská medailová naděje, mistr světa v judu z roku 2014 Lukáš Krpálek byl v hostem Karla Šípa v oblíbené talkshow Všechnoparty. Jeho historkám z tatami publikum tleskalo, ať už vyprávěl o ruském prezidentovi Putinovi, či o svých soubojích se soupeři.Potkat Putina? Krpálek ho má na očích častěji než řada vrcholných politiků. Ruský prezident se totiž pyšní tím, že ovládá  judo a  taekwondo (je v něm dokonce o úroveň výš, než Chuck Norris!).

Dvojnásobný mistr Evropy a mistr světa z roku 2014 potvrdil, že Putin rád na turnaje jezdí a ruským judistům fandí. „Potkal jsem ho třikrát,“ zavzpomínal Krpálek. "Naposledy na olympiádě v Londýně. Šel jsem zrovna na tatami s Rusem, takže fandil proti mně… Tedy myslím si, že fandil proti mně,“ pousmál se.

„Pro ten který sport je to krásné, když mu prezident fandí,“ reagoval Šíp. „Jen nevím, co by to u nás muselo být za sport,“ povzdechl si s narážkou na Miloše Zemana.

Řeč se stočila i na nedávnou Krpálkovu svatbu s dcerou šéfa Českého tenisového svazu Evu Kaderkovou. Vzal si ji v červnu 2015 a přiznal, že jeho manželství je šťastné. Evu Kaderková-Krpálková samozřejmě seděla v publiku a na svého vyvoleného se po celou dobu usmívala.

A jak nebezpečný sport vlastně judo je? „Judo v překladu znamená jemná cesta,“ vysvětlil překvapenému Šípovi stokilový a dvoumetrový hromotluk. „Ale tu jemnou cestu jsem ještě nepoznal,“ dodal v zápětí. „Když dostanu soupeře z Ruska, který vyrůstal třeba na Sibiři a trhal tam ze země stromy, tam už to prostě jemná cesta není,“ smál se nejen Krpálek, ale i publikum. „Rusko je asi vyspělá země,“ kontroval Šíp.

Salvy smíchu vyvolal Krpálek i tehdy, když odpovídal na Šípovy otázky, zda není judo nebezpečné a zda soupeři někdy zápas vzdají. Signálem k tomu může být, když plácají rukou o tatami.  „Samozřejmě se někdy stane, že to nestihne odplácat a když ho škrtím, tak usne,“ vysvětlil Krpálek. „Usne?! Tak říkáte čemu?“ podivil se Šíp. „Prostě když soupeře škrtím, tak mu zastavím proudění krve do hlavy a on někdy zkolabuje. Přestane se hýbat a většinou se začne klepat.“ „Tak to je skvělá reklama na judo!“ uzavřel Karel Šíp. 

VŠE O LUKÁŠI KRPÁLKOVI ZDE>>>

Drastické hubnutí judisty Krpálka? Někdy i čtyři kilogramy za den

Eva Krpálková v pořadu Všechnoparty
Eva Krpálková v pořadu Všechnoparty

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze