VIP Sport

10. září 2016 • 20:00

Neuvěřitelná Koukalová! Biatlonistka zase bourala a přišla pozdě na start

Autor: ČTK, iSport.cz

Tohle se může stát snad jen Gabriele Koukalové. Nejlepší česká biatlonistka pokazila na startu mistrovství ČR v letním biatlonu úvodní závod, když před tím na parkovišti ťukla cizí auto, a pak přišla pozdě na nástřel i start sprintu. To vše jen týden poté, co si na facebook dala fotku škrábnutého auta svého manžela Petra Koukala s poznámkou: Jak mu to mám říct, aby mě nezabil?Úvodní závod MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu tak měl nečekané vítěze. Mezi ženami triumfovala v závodu na 7,5 km Eva Puskarčíková, mužům na desetikilometrové trati kraloval Jaroslav Soukup. Závod se nevydařil Michalu Šlesingrovi, Ondřeji Moravcovi ani Gabriele Koukalové, další reprezentantka Veronika Vítková doběhla třetí.

Gábina Koukalová nabourala svému manželovi auto
Gábina Koukalová nabourala svému manželovi auto

Koukalová netrefila v každé ze dvou položek hned čtyřikrát a nakonec obsadila až 12. místo. "Gábina dnes nebyla na závod koncentrovaná. Na parkovišti naťukla jiné auto, pak přišla pozdě na nástřel i na start," povzdychl si trenér Zdeněk Vítek.

"Vůbec jsem to nečekal, protože zdejší trať patří k nejtěžším. Před střelnicí je táhlý kopec, který bere hodně sil i koncentraci. Před první ránou jsem se musel vždy hodně vydýchat," řekl Soukup, který zvítězil s téměř patnáctisekundovým náskokem před Lukášem Kristejnem. Moravec skončil 11., Šlesingr o pět příček za ním.

"Kolečkové lyže rozhodně nejsou mojí parádní disciplínou, bojím se," přiznala Puskarčíková, jež stejně jako Soukup minula jediný terč a v cíli měla na druhou Slovenku Paulínu Fialkovou k dobru téměř devět sekund. "Nejelo se mi vůbec dobře, o to větší mám teď radost. Myslím, že na kolečkových lyžích je to můj nejlepší výsledek," dodala.

 
Články odjinud


Články odjinud