VIP Sport

22. listopadu 2017 • 05:00

Slova plná bolesti po smrti šampionky (†49): Maminka Novotné promluvila

###BLOK-TOP-VIDEA###

Sotva mohou máma s tátou prožít horší chvíle, než když jim zemře dcera. Rodiče Jany Novotné (†49) ale museli po její smrti najít sílu a udělat bolestné rozhodnutí…Byli jí nejblíž, když odcházela z tohoto světa. Libuše (75) a František (75) Novotní pečovali o Janu do poslední chvíle, než prohrála statečný boj s rakovinou. Radost z velkých výher, kterou s ní během úspěšné kariéry prožívali, vystřídal nezměrný žal.

V posledních týdnech ale věděli, že se blíží konec. „Její stav neposkytoval žádnou šanci na trvalé uzdravení. Všichni jsme doufali a věřili v zázrak, který se nestal,“ naznačil rodinný přítel a český lékař Rom Kostřica.

Vítězství ve Wimbledonu slavila Novotná s maminkou na truibuně.
Vítězství ve Wimbledonu slavila Novotná s maminkou na truibuně.

A tak při rozhovorech mezi Novotnou a rodiči došla řeč i na téma posledního rozloučení. „Abych pravdu řekla, Janička si v žádném případě nepřála nějaký velký pohřeb. Chtěla, abychom se s ní rozloučili v rodinném kruhu, nejlépe i mimo Brno,“ přiznala Blesku maminka Libuše Novotná.

Její slova vypovídají o tom, že se wimbledonská šampionka z roku 1998 hrdinně prala se zákeřnou chorobou v soukromí. Kamarády, kteří o rakovině věděli, nechtěla obtěžovat. „Mluvily jsme spolu o všem možném. Jen o té nemoci se nechtěla bavit,“ zavzpomínala na setkání při letošním Wimbledonu její bývalá parťačka Helena Suková.

Paní Novotná s manželem Františkem a Janiným bratrem Pavlem se ale nakonec rozhodli přání dcery pozměnit. „Protože je velmi mnoho kamarádů, kteří si přejí s Janou rozloučit, tak jsme jako rodina nakonec svolili k pohřbu v brněnském krematoriu,“ řekla paní Libuše.

Obřad proběhne v pondělí 27. listopadu od 12:30 hodin.

Tenisový svět truchlí! Co všechno dokázala Jana Novotná (†49)?
720p 360p

Zemřela tenistka Jana Novotná (†49): V posledním rozhovoru vzpomínala na vrchol!
1080p 720p 480p 360p 240p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud