VIP Sport

27. února 2018 • 05:00

Konec po 30 letech! Televizní legenda Vichnar odkomentoval poslední olympiádu

Autor:

Už žádné další olympijské hry. Jedna z ikon sportovní redakce České televize Petr Vichnar se rozhodl, že už nebude komentovat další olympiádu. S Hrami se rozloučil komentářem premiérového závodu družstev v Pchjongčchangu. Na vysílání Československé a následně České televize ze zimní olympiády se Vichnar podílel devětkrát, poprvé už v Calgary 1988.Čtyřiašedesátiletý matador letos komentoval i závod žen v super-G, který přes všechna očekávání ovládla Ester Ledecká.

Na výkon Vichnara a jeho spolukomenátorky, bývalé lyžařky Lucie Pešánové-Hrstkové se následně zvedla vlna kritiky, protože podle některých diváků často upozorňovali na chyby české olympioničky na trati při její zlaté jízdě.

Na tiskové konferenci po zlatém závodu si Ester Ledecká nesundala brýle
Na tiskové konferenci po zlatém závodu si Ester Ledecká nesundala brýle

„Byli jsme hodně překvapení. Na takový výkon jsme nebyli připraveni. Svou roli hrála i únava. Měli jsme za sebou pět prokomentovaných nocí. Tohle všechno dohromady způsobilo, že jsme asi nezareagovali tak rychle, jak si diváci představovali,“ řekl Vichnar pro pořad Newsroom.

Na Kavčích Horách legendární „sporťák“ ale nekončí. Stále bude moderovat Branky, body, vteřiny a zprostředkovávat zážitky ze sjezdového lyžování a házené.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze