VIP Sport

15. března 2018 • 05:00

Hrál za repre, v krizi zkusil Bednář drogy: Co říká o sebevraždách fotbalistů?

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Patří ke stejné hráčské generaci. Fotbalista Roman Bednář (34) se znal s Františkem Rajtoralem (†31) i Davidem Bystroněm (†34). Oba hráči si loni sáhli na život. Někdejší reprezentant Bednář přiznal v pořadu Česká ulička na DIGI TV, že byl taky na dně a krizi řešil dokonce i užíváním drog.Celým fotbalovým světem loni v dubnu otřásla zpráva, že se oběsil František Rajtoral a měsíc po něm i jeho bývalý spoluhráč z Viktorie Plzeň David Bystroň. Málokdo dokázal pochopit, proč to zašlo až tak daleko, že si vzali život.

„Profesionální fotbal je jeden velký byznys. Ti kluci fotbalisti vědí, že není čas, aby se někdo cítil špatně. Jakmile budou říkat, že je něco trápí, tak budou nechtěný a kontrakt bude pryč. Všichni se tak tváří, že je vše v pořádku, ale každý má v sobě nějaké problémy. Někdo je na tenhle svět připravený víc a někdo míň a tutlá se to. Pak to dopadá takhle...“ řekl Bednář a sám promluvil o tom, že i on měl špatné období a zkusil i drogy.

Roman Bednář lituje zahozené penalty v rozstřelu s Bohemkou v rámci Letního ligového poháru Prahy
Roman Bednář lituje zahozené penalty v rozstřelu s Bohemkou v rámci Letního ligového poháru Prahy

„Ano, vyzkoušel jsem to. Přiznal jsem se k tomu a nikdy jsem o tom nelhal. To období bylo hodně černý. Cítil jsem se být na dně a nikdo o tom nevěděl. Někteří kluci spoluhráči dopadli ještě hůř. Já jsem koupil jenom drogy,“ dodal někdejší útočník Sparty či anglického West Bromwich Albion, který nyní trénuje dorostence v klubu Meteor Praha.

Celý díl České uličky Michala Hrdličky sledujte zde »

Rajnoch v pořadu Overtime: Profi sport je stres, hráči by měli procházet psychotesty
720p 360p 240p

Zemřel David Bystroň, hlavičkář, co vyhrál ligu s Baníkem i Plzní
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze